Само три дни, след като Левски победи унгарския Шопрон, след като изоставаше в резултата, сините обърнаха и шампиона на Израел Бейтар от 0:1 до 3:1.

Двубоят с тима от Йерусалим бе и най-стойностната проверка на Левски от началото на лятото. Двата тима се готвят за участието си във втория предварителен кръг на Шампионската лига, който е след по-малко от две седмици и се намират на еднакъв етап от своята подготовка.

Изглежда възпитаниците на Станимир Стоилов и бившия треньор на Литекс Ицхак Шум, който е начело на Бейтар, са свършили добра работа по време на тренировките и изиграха интересен двубой с добри положения за гол и пред двете врати.

След четвърт час игра Бейтар Йерусалим поведе в резултата. Асек Омри изведе Тото Тамус сам срещу Георги Петков и Тамус с удар покрай вратаря откри резултата.

Сините отговориха бързо и в 24-тата минута след ъглов удар в полза на Бейтар, Левски организира бърза контраатака, при която Димитър Телкийски изведе Валери Домовчийски, той преодоля играч на израелците, излезе сам срещу вратаря и го прехвърли.

Първото полувреме приключи при резултат 1:1. Станимир Стоилов направи само една рокада на почивката, заменяйки Валери Домовчийски с Милан Коприваров.

Българският шампион заигра по-активно през втората част. Сините излязоха напред в резултата в 66-тата минута, когато Седрик Бардон подаде на Екундайо Джайеоба, който само я спря на границата на наказателното поле и се оттегли от нея, Телкийски шутира и прониза вратаря Дарко Кале

Третото попадение на Левски бе дело на резервите Мирослав Иванов и Мариян Огнянов. Деко напредна и изведе на добра позиция ломчанина, който оформи крайното 3:1.

Утре сините продължават с контролите, като техен ще бъде чешкият Бърно.

Състави:

Левски: 1. Петков, 3. Миланов, 15. Бензукан (87 – 5. Стойчев), 4. Томашич, 25. Вагнер, 6. Ричард, 22. Тасевски (66 – 30. Балтанов), 27. Бардон, 21. Телкийски (79 – 18. Мирослав Иванов), 17. Домовчийски (46 - Коприваров), 23. Джайеоба (76 – 16. Огнянов)

Бейтар Йерусалим: 1. Кале (72 - Щраус), 6. Гал, 20. Боатенг, 4. Ариел (46 - Хеназер), 10. Тамус, 14. Зив, 2. Алварес, 18. Омри (46 – Бен Юсеф), 11. Тал, 7. Бен Шушак, 5. Гершон