Отборът на Левски направи три големи стъпки, с три попадения в мрежата на Пирин Разлог, към 1/8-финалите в турнира за Купата на България. „Сините“ се наложиха над втородивизионния тим с класическото 3:0 в първия мач от 1/16-финалите на надпреварата. Двубоят се игра на стадион „Георги Аспарухов“, а реваншът ще се проведе на 24 или 25 ноември в Разлог.

Играчите на Илиан Илиев взеха успеха в тренировъчно темпо, като трите попадения за домакините реализираха последователно Кристовао Рамос, Жоао Силва и Христо Йовов.

Двата тима започнаха спокойно срещата, а първата опасна ситуация в мача бе в полза на гостите от Разлог. В 15-та минута след центриране в наказателното поле, Георги Фикийн шутира без да се бави по диагонал, но покрай вратата на Левски.

При първото си голово положение обаче, „сините“ успяха да поведат в резултата. В 29-та минута Кристовао Рамос реализира красив гол от воле, след като получи топката отдясно от Александър Башлиев.

Левски започна много по-убедително второто полувреме на срещата. Натискът на домакините даде бърз резултат. В 57-та минута Кристовао Рамос атакува по десния фланг, португалецът центрира, сънародникът му Жоао Силва стреля с глава от непосредствена близост, топката тупна на тревата и влезе във вратата за 2:0.

След като Пирин Разлог инкасира две попадения в мрежата си старши треньорът Иван Стойчев реагира и направи две смени, като пусна в игра Душан Делянин и Златко Богоев. Това обаче не доведе до търсения резултат.

Въпреки тренировъчното темпо на мача от страна на Левски, играчите на Илиан Илиев продължиха да търсят и трето попадение. Много близо до това бе Симеон Райков в 76-та минута. След атака отдясно, Кристовао Рамос центрира, топката стигна до Райков, който стреля с левия крак, но вратарят Атанас Аршинков, който спаси.

Третият гол обаче дойде малко по-късно, след като титулярният капитан на Левски Христо Йовов се появи на терена. В 79-та минута, след центриране отляво, Бижутера засече отблизо топката с глава в мрежата на Пирин Разлог за крайното 3:0.

Левски: Силва, Башлиев, Ели, Димов, Старокин, Гаджев (70' Йовов), Цонев (59' Пинто), Марсиньо, Райков, Рамос (80' Йорданов), Силва.

Пирин Разлог: Аршинков, Руйчев, Стоянов, Тунтев, Ст. Илиев, Наков, Фикийн, Ласков (61' Делянин), Вартанов (61' Богоев), Шумантов, Димитров.