Левски надви в икономичен и премерен стил Ботев с 1:0 в последния мач от десетия кръг на А група, игран на „Георги Аспарухов“. Единствения гол в срещата реализира Георги Костадинов в 58-ата минута, когато пое една избита от защитата топка и я изстреля в ъгъла от пеналта точно в левия долен ъгъл.

През целия мач „сините“ имаха лек превес, но сериозните опасности липсваха.

С тази победа Левски е трети с 18 точки, само на една зад челниците Литекс и Лудогорец. Същевременно Ботев остава предпоследен в таблицата с едва 9 точки.

Мачът започна с лек натиск за Левски, но без да обстрелва вратата на Виктор Голас. Към 20-ата минута се усети ипулс в играта на пловдивчани, но и гостите не отправиха сериозни изстрели към вратата.

В 27-ата минута след изпълнение на корнер пред вратата на Ботев, Линел Китамбала изпрати топката с глава във вратата на гостите, но бе в засада и гол не бе зачетен.

Впоследствие Левски отново се настани в половината на Ботев, но обсадата на вратата отново бе безплодна.

В 43-ата минута опасен удар по трева на Гаджев предизвика най-голямата опасност за първото полувреме, но вратарят Голас успя да отклони в корнер.

Левски започна и второто полувреме по-активно и отново нямаше острота в атаките му.

Все пак активността на „сините“ се отплати и Левски поведе с 1:0 в 57-ата минута. Тогава центриране отляво бе избито първоначално от защитата на Ботев, но топката попадна у Георги Костадинов, който изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на „канарчетата“.

Веднага след гола рожденикът Атанас Курдов се появи в игра за Левски на мястото на Китамбала, но скоро след това след сблъсък между неговата глава и тази на Дание Златков се наложи той да бъде сменен от Бедоя.

С две смени пък се опита да оживи играта на отбора си Ермин Шиляк. Той пусна тъмнокожите Жоел Омари Чибамба и Рихави Кифуети.

Опасно разбъркване след корнер настъпи в наказателното поле на Ботев в 83-ата минута. Тогава Пламен Николов прегърна Бедоя с ръце, а реферът Георги Йорданов не прецени това действие като нарушение и играта продължи.

Така Левски спечели третата си поредна шампионатна победа.

ЛЕВСКИ – БОТЕВ 1:0

1:0 Георги Костадинов 58

ЛЕВСКИ: 29 Боян Йоргачевич, 14 Веселин Минев, 3 Аймен Белаид, 39 Деян Иванов, 20 Живко Миланов, 70 Георги Костадинов, 8 Джереми де Ноойер, 12 Божидар Краев, 45 Владимир Гаджев, 15 Роман Прохазка, 99 Линел Китамбала /60-Атанас Курдов// /24 Александър Любенов, 4 Мики Орачев, 30 Максимилиан Карнер, 10 Мигел Бедоя, 21 Радослав Цонев, 7 Денис Махмудов, 9 Атанас Курдов/ Старши треньор - Стойчо Стоев

БОТЕВ: 1 Виктор Голас, 11 Йордан Христов, 6 Даниел Златков, 22 Пламен Николов, 24 Лазар Марин, 66 Орлин Старокин, 88 Милен Гамаков, 96 Даниел Генов /64-Рихави Кифуети/, 17 Лъчезар Балтанов, 8 Божидар Васев /75-Николас Варела/, 92 Александър Колев /61-Жоел Омари/ / 21 Мартин Димитров, 28 Филип Филипов, 18 Радослав Терзиев, 4 Владимир Айтов, 20 Николас Варела, 91 Рихави Кифуети, 99 Жоел Омари/ Старши треньор - Ермин Шиляк