Левски записа престижно равенство 0:0 в контролата срещу Вердер Бремен, играна на „Георги Аспарухов”. Участникът ни в Шампионската лига игра като равен с равен с именития си съперник.

„Сините” играха близо 40 минути с човек по-малко, след като съдията Станислав Тодоров изгони Георги Иванов за втори жълт картон. Мирослав Иванов пък изпусна златна възможност да донесе победата на Левски, но изпусна дузпа в края на мача.

Двубоят, игран пред над 15000 зрители на „Герена”, започна с натиск на гостите от Бремен, които чрез Прьодъл и Алмейда пропуснаха да поведат в резултата. Новото попъленение на „сините” Боян Илиев пък от малък ъгъл затрудни максимално Тим Вийзе.

В 13-тата минута стартиралият като титуляр Мартин Димов бе заменен принудително от Владимир Гаджев.

6 минути по-късно гостите нацелиха греда, след като Торстен Фрингс центрира, а Алмейда с глава не можа да открие резултата.

До края на полувремето българският отбор изравни играта, а Лусио Вагнер и Тиберканин бяха близо до гол.

Левски започна уверено втората част, но в 54-тата минута Георги Иванов получи втори жълт картон за фаул срещу Даниел Йенсен и остави съотборниците си с човек по-малко.

Въпреки това Велислав Вуцов не се притесни да смени почти целия си титулярен състав, докато Томас Шааф запази по-голяма част от състава си.

Въпреки това „сините” продължиха да стоят добре на терена и да показват добър футбол.

В 80-тата минута Станислав Тодоров отсъди дузпа за Левски за игра с ръка на Клеменс Фритц в наказателното поле. Жоазиньо изяви желание да бие 11-метровия удар, но зад топката застана Мирослав Иванов, чийто удар бе отразен от Тим Вийзе.

До края на двубоя левскарите се отбраняваха умело и запазиха престижния резултат срещу втория в немското първенство.

Левски: Петков, Миланов, Рабех, Димов, Вагнер, Г. Иванов, Б. Илиев, Тиберканин, Н. Димитров, Г. Христов, Кръстовчев (Карлос, Жоазиньо, Минев, М. Иванов, Яшар, Зе Соарес, Гаджев, Генев, Тасевски, Балтанов)

Вердер Бремен: Вийзе, Бьониш, Налдо, Бауман, Фритц, Розенберг, Хънт, Прьодъл, Йенсен, Фрингс, Алмейда (Пасанен, Враниеш, Йозил, Хюсеинович, Саного, Ниймайер)