Левски се наложи с 3:2 над Калиакра в предпоследния двубой от 10-я кръг на А група, и събра 21 точки в актива си. „Сините“ продължиха да редуват победа със загуба, макар че изнервиха малкото си привърженици на „Герена“, като допуснаха два невероятни гола във вратата си. Каварненци са в зоната на изпадащите, след четвъртото си поражение от последните пет кръга.

В следващия, 11-ти кръг на шампионата, е вечното дерби между ЦСКА и Левски, докато Калиакра ще се бори за край на негативната серия у дома срещу Ботев Враца.

„Сините“ видимо контролираха мача през почти всичките му 90 минути, макар и да допуснаха цели два гола. Единствено шампионът Литекс бе успял да се разпише на „Герена“ през този сезон, а през 2011-та другият тим, вкарвал на Левски като гост, бе ЦСКА през пролетта.

Тони Калво откри още в третата минута, слътен точен удар по диагонала, от лявата страна на наказателното поле. 15 минути по-късно обаче Четин Садула шутира изненадващо от 30-тина метра, Пламен Илиев не успя да реагира по най-добрия начин, и топката мина между ръцете му и напречната греда за 1:1.

Малко преди изравнителния гол, Калиакра извърши принудителна смяна, след като Иво Иванов влезе грубо на Георги Филипов, и той трябваше да бъде откаран с линейка.

Левски бързо успя да си върне водачеството, когато в 25-та минута при едно центриране на Мюлдер отдясно, Цветан Димитров боксира, право на крака на Гаджев, който пусна хитро към Дани Младенов, и той от пет метра стреля точно.

До края на полувремето Иван Цветков имаше две любопитни възможности да покачи аванса на Левски, но Четин Садула също пропусна едно положение пред Пламен Илиев.

В 53-та минута развихрилият се след почивката капитан на „сините“ Влади Гаджев проби отляво, преодоля защитник, и прехвърли Цветан Димитров технично за 3:1.

Повече от половин час двубоят на практика се доиграваше, без никаква интрига, макар че Калиакра не се бе отказал да търси поне още едно попадение. То стана факт в 88-та минута, а негов автор бе влезлият три минути по-рано Якуб Хронец, който почти от централната линия прехвърли излезлия неразчетено напред Илиев за крайното 3:2.