Левски постигна категорична победа в последната си контролна среща, играна на австрийска земя. „Сините” се наложиха с 3:1 над полския Арка Гдиня в приятелски мач. Николай Димитров, Валери Домовчийски и Емил Ангелов отбелязаха трите гола за състава на Станимир Стоилов.

Наставникът даде възможност на всичките си здрави футболисти да участват в мача, като единствено Христо Йовов записа пълни 90 минути игра. Стоилов започна със следните 11: Петков, Миланов, Бензукан, Томашич, Вагнер, Еромоигбе, Димитров, Бардон, Телкийски, Домовчийски, Йовов.

Първото полувреме започна с предимство на българските шампиони. „Сините” подемаха чести атаки към противниковата врата. Още в първата минута Николай Димитров заби със силен шут топката в мрежата на противника, но страничният рефер вече бе вдигнал флага за засада.

Логичното се случи още в 10-та минута, когато Левски поведе с 1:0 с гол именно на Димитров след перфектно отиграна комбинация - Вагнер открадна топката от поляците, намери Йовов отдясно по атаката, той пусна на Димитров, който с шут по трева от дъгата пред наказателното поле прати топката в страничния стълб, след което кълбото влезе във вратата.

Седем минути по-късно футболистите на Левски отново застрашиха вратата на Блажевски. Домовчийски опита да прехвърли полския страж, но шутът му излезе в аут. Малко след това и Йовов стреля силно с глава, но коженото кълбо мина над напречната греда.

Първата добра възможност за играчите на Арка пред Георги Петков се откри след нарушение на Бардон в 24-та минута. Поляците обаче не успяха да се възползват от шанса, а защитата на българите изчисти в ъглов удар, след чието изпълнение отново не бе застрашена мрежата на българския шампион.

През следващите няколко минути инициативата пое Арка, като в 31-та минута в рамките на няколко секунди Петков успя да спаси на два пъти два сигурни гола във вратата си. След центриране отляво Вахович стреля с глава от 7-8 метра, но „синият” страж изби, последва втори удар на полския нападател, а националът отново спаси. Минута по-късно Вахович не сгреши – той бе изведен сам срещу Петков, този път го преодоля и изравни.

В 44-та минута Бардон вкара коженото кълбо за трети път в мрежата на Блажевски, но страничният съдия отново даде засада.

Единствената смяна, която Стоилов преприе на почивката, бе да извади голмайсторът и да пусне на негово място Георги Сърмов.

Цялата втора част премина под диктаторството на Левски. „Сините” удвоиха резултата в 49-та минута чрез попадение на Домовчийски, националът засече топката след центриране на Телкийски отдясно.

В 57-та минута френският халф на шампионите шутира хубаво към вратата на съперника, но стражът спаси с крака.

20 минути преди края в Стоилов пусна всичките си резерви без Мирослав Иванов. В игра влязоха: Митрев, Стойчев, Минев, Стоев, Емил Ангелов, Джайеоба, Коприваров, Симо Иванов и Балтанов. На терена до края на срещата остана единствено Йовов. Нападателят бе в основата и на третия гол за носителите на Купата на България – той подаде чудесен извеждащ пас към Емил Ангелов, който шутира от границата на наказателното поле и отбеляза за 3:1!

По този начин Левски постигна успех в последната си проверка преди финала за Суперкупата на България срещу Литекс на 26-и май.