Левски победи Пирин Разлог с 2:0 в контролна среща, която се игра на стадион „Георги Аспарухов“ в паузата за националните отбори. Втородивизионният тим затрудни „сините“ през първото полувреме и успя да се оттегли на почивка при нулево реми, ала през втората част Антонио Аниете и Валери Домовчийски решиха изхода на мача в рамките на 8 минути.

Сред публиката на двубоя присъстваха и двама бивши играчи на Левски – защитникът Орлин Старокин и македонецът Дарко Тасевски.

Левски-Пирин Разлог 2:0

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Срещата започна с подчертано надмощие на домакините, които иззеха инициативата и опитаха да притиснат опонента си още в първите минути. Играчите на Георги Иванов обаче стигнаха само до няколко статични ситуации и два далечни изстрела на носещия капитанската лента в този двубой Георги Сърмов.

Постепенно и Пирин започна да поглежда към противниковата врата. В 24-ата минута Родов се извиси при центриране от ъглов удар и изпрати кълбото на метър встрани от целта. Пет минути по-късно Левски отвърна чрез Мигел Бедоя, който получи кълбото от тъч на обещаваща позиция, ала шутира слабо и стражът Мартин Луков отрази.

В 36-ата минута гостите пропиляха отличен шанс да поведат в резултата. Каптиев получи отдясно и центрира, а преминалият през ЦСКА и Черно море Йордан Юруков не можа да нанесе по-сполучлив удар по топката.

Две минути преди почивката „сините“ се отчетоха с фрапантен пропуск. Антон Огнянов проби отляво и подаде към Аниете в наказателното поле. Испанецът шутира в към долния десен ъгъл, Луков показа рефлекс и изби, а при добавката Валери Домовчийски изпрати изстрела си далеч над гредата.

На полувремето Гонзо извърши три промени – той изкара от игра Пламен Илиев, Аймен Белаид и Мигел Бедоя, а на техните места съответно се появиха Кристиян Наумовски, Любомир Илиев и Мирослав Иванов.

Тъкмо Шуменския Деко беше замесен в откриването на резултата, което се случи в 50-ата минута. Нисичкият халф получи от Антон Огнянов и поднесе топката за Аниете, който от няколко метра промуши кълбото покрай вратаря за 1:0.

Осем минути по-късно „сините“ удвоиха аванса си. Пламен Димов се включи отдясно по атаката и опита остро подаване в наказателното поле. Там Роман Прохазка се размина с топката, но след него Домовчийски засече успешно в мрежата.

Двадесет минути преди края Пирин изтърва уникален шанс да намали. След не много добра игра в защита от играчите на Левски резервата Цветан Върсанов обстрелва вратата от непосредствена близост. Изпълнението му обаче прелетя в аут.

Последният интересен момент дойде в 78-ата минута, когато влезлият на смяна Димитър Макриев успя да реализира за "сините", ала съдиите не го зачетоха заради засада.

ЛЕВСКИ - ПИРИН РАЗЛОГ 2:0

1:0 Антонио Аниете 50'

2:0 Валери Домовчийски 58'

Левски: Пламен Илиев (46-Наумовски); Роман Прохазка, Борислав Стойчев, Аймен Белаид (46-Илиев), Антон Огнянов, Пламен Димов, Георги Сърмов /к/ (64-Велев), Мигел Бедоя (46-Иванов), Антонио Аниете (71-Сандов), Луис Педро (75-Буров), Валери Домовчийски (67-Макриев)

резерви: Кристиян Наумовски, Димитър Буров, Любомир Илиев, Мирослав Иванов, Стефан Велев, Мартин Сандов, Димитър Макриев

Стари треньор: Георги Иванов

Пирин: Мартин Луков; Благой Родов, Димитър Руйчев, Мартин Сечков, Евгени Тунтев, Джайхан Зайданов, Атанас Спириев, Николай Димитров, Владимир Каптиев, Николай Хаджиниколов, Йордан Юруков /к/

резерви: Мирослав Бурдин; Георги Славков, Цветан Върсанов, Милен Лефтеров, Димитър Наков, Николай Раданов, Георги Калоянов, Атанас Георгиев

Старши треньор: Христо Джоджов

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО МИНУТА ПО МИНУТА ВИЖТЕ ТУК:

1' - НАЧАЛО НА МАЧА.

2' - Далечен удар на Георги Сърмов излиза в аут.

16' - Пряк свободен удар в полза на Левски. Аниете стреля на 3 метра над вратата.

17' – Аниете пуска отляво към Сърмов. Той стреля силно, топката минава близо до целта.

21' - Корнер за Левски. Пламен Димов стреля с глава встрани от вратата.

23' - Нарушение в полза на "сините". Аниете пусна късо към Сърмов, който стреля мощно. Топката мина на метър над вратата на Луков.

24' - Корнер в полза на Пирин Разлог. Родов стреля с глава, топката минава на метър встрани от вратата на Пламен Илиев.

29' - Мигел Бедоя получи топката от тъч, стреля от въздуха. Ударът му беше слаб и Мартин Луков спаси с лекота.

36' - Отлична за Пирин Разлог. Каптиев центрира отдясно, Юруков обаче нанесе неточен удар.

42' - Удар от малък на Аниете е спасен от Мартин Луков.

43' - Фрапантен пропуск за Левски! Антон Огнянов влезе отляво в наказателното поле, пусна към Аниете. Испанецът стреля в долния десен ъгъл. Луков спаси с чудесен рефлекс, топката стигна до Валери Домовчийски, който от удобно положение шутира над гредата.

45' - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - Тройна смяна в Левски на почивката. Излизат Пламен Илиев, Аймен Белаид и Мигел Бедоя, а на техните места съответно се появяват Кристиян Наумовски, Любомир Илиев и Миро Иванов.

50' - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:0! "Сините" най-после откриват резултата. След атака отляво Антон Огнянов пусна към Мирослав Иванов, който подаде към Аниете и испанецът от близка дистанция прониза мрежата на Пирин.

52' – Фаул в полза на Пирин. Юруков центрира опасно, но няколко футболисти се разминаха с топката и тя мина близо до вратата на Наумовски

55' – Далечен удар на Каптиев се удари в мрежата, но от външната страна.

58' - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 2:0! Валери Домовчийски вкара, след като получи пас отдясно, дело на Пламен Димов. Прохазка се размина с топката, но Домовчийски - не и вкара отблизо.

64' - Смяна за Левски. Стефан Велев влезе на мястото на Георги Сърмов.

66' - Удар на Стефан Велев е спасен от вратаря на гостите.

67' - Смяна в Левски. Димитър Макриев, който поддържа форма със "сините", заменя Валери Домовчийски.

70' - Уникален пропуск за Пирин! Резервата Цветан Върсанов пропусна от непосредствена близост.

71' - Смяна в Левски - Мартин Сандов вместо Антонио Аниете.

74' - Отличен пас на Мирослав Иванов беше завършен от Димитър Макриев, който стреля слабо и вратарят спаси.

75' - Смяна в Левски. Димитър Буров вместо Луис Педро.

78' - Макриев реализира гол, но съдията не го зачете заради засада.