Отборът на Левски постигна първа победа в шампионата за календарната 2014 година. „Сините“, водени от новия си старши треньор Елин Топузаков, се наложиха с 2:0 над Ботев на стадион „георги Аспарухов“. Това бе пети пореден мач между двата тима през сезона. След двата мача в редовния сезон и двете разменени победи за Купата на България, днес „сините“ нямаха особени проблеми. Въпреки експерименталните състави, с които излязоха двата тима, Левски успя да вземе своето след голове на Даниел Димов и Димитър Макриев.

И двете попадения в срещата паднаха през първата част в рамките на само пет минути. Домакините започнаха много по-добре мача, като значително по-често нападаха вратата на своя противник. От своя страна футболистите на Ботев трудно организираха смислени атаки към Блажевич, който почти нямаше работа.

Резултатът в мача бе открит в 11-ата минута. След поредния корнер пред вратата на Ботев, топката бе центрирана, отбраната на гостите не успя да избие топката, която попадна в Даниел Димов, а той с глава от няколко метра не срещна трудности да се разпише.

След попадението, „сините“ продължиха да атакуват, а настоятелната им игра даде резултат. Само пет минути след откриването на резултата, домакините вкараха нов гол. След отличната атака през центъра, минала през Станислав Ангелов, Владимир Гаджев и Димитър Макриев, последния бе изведен абсолютно сам пред опразнената врата и с лекота реализира.

Отборът на Ботев продължи да изпитва сериозни трудности в центъра на терена, като едва в края на първата част погледна малко по-сериозно към вратата на Блажевич.

През второто полувреме битката се води предимно в центъра на терена, а чистите голови положения бяха значително по-малко. Въпреки това, домакините пропуснаха още няколко възможности да увеличат резултата, но това в крайна сметка не се случи.

„Сините“ завършиха мача в числено намален състав, след като две минути преди края Борислав Цонев получи втори жълт картон. С успеха си Левски се изкачи на петото място във временното подреждане, след като събра актив от 47 точки. Ботев е четвърти с две точки повече.