Марек победи с 3:1 Локомотив (Пловдив) в мач от 24-тия кръг на А група, като основен принос за победата на домакините има Еньо Кръстовчев, който вкара и трите попадения за своя отбор.

През първото полувреме домакините имаха силно превъзходство и поведоха в 29-та минута, след като Томе центрира от фаул и Кръстовчев се разписа от 11 метра. Пет минути преди края на първото полувреме отново Томе центрира, но този път от ъглов удар и Кръстовчев с глава удвои преднината на Марек.

Вторите 45 минути започнаха с положение за гол пред вратаря на домакините Белчев. Халими центрира в наказателното поле на дупничани, но Балдовалиев се размина с топката от 2-3 метра пред гол линията на Марек. В 65-та минута Зоран бе точен и намали резултата.

В 68-та Кръстовчев се опита да вкара гол с ръка, но това бе видяно от главния съдия Стефан Спасов, който му показа жълт картон. В 79-та минута Томе и Еньо потретиха комбинацията и голмайсторът на отбора от Дупница оформи своя хеттрик.

По този начин Марек се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите, след като събра актив от 27 точки.