Миньор Перник победи с 2:0 Пирин Гоце Делчев в контролна среща, играна в Кюстендил. Головете паднаха през второто полувреме. Първо българският Кристиано Роналдо - Даниел Златков, откри резултата, след красива задна ножица в 73-ата минута. Пет минути по-късно  се разписа и Костадин Хазуров, след грешка на вратаря на гостите от Гоце Делчев.

Над 100 зрители гледаха приятен за окото футбол на стадион Странджата. Над 30 фенове на Миньор бяха дошли в Кюстендил, за да подкрепят любимия си отбор.

Старши треньорът на символичните домакини заложи на: Ив. Иванов, Пл. Крумов, Дан. Златков, Ив. Цветков, Дим. Мутафов, Люб. Витанов, Том. Павлов, Вел. Иванович, Рум. Трифонов, Павле Делибашич и Ат. Николов (Славчев, Янкович, Петров, Стоянов, Евтимов, Хазуров и Симеонов).

Старши треньорът на Пирин Гоце Делчев Йордан Боздански от утре ще поеме Вихрен Сандански. Най-вероятно неговото място ще заеме помощникът му Борис Николов.

Съставът на Пирин Гоце Делчев: Георгиев, Карадаков, Гуцев, Здравков, Мачков, Шериф, Близнаков, Лапантов, Крушовски, Карачоров, Метушев (Юсев, Маджиров, Илиев, Баханов, Спириев, Тафов, Илчев, Алексиев и Шишков).

Главен съдия на срещата бе Младен Пенев, с асистенти - С. Деянов и Вл. Владимиров. Следващата контрола на Миньор е на 27-ми (сряда) срещу Миньор Бобов дол.