Собственикът на Локомотив Пловдив Коко Динев и старши треньорът Неделчо Матушев присъстваха на живо на стадион Ла Росаледа в Малага и гледаха загубата на местния тим от гостуващия Сарагоса.

Мениджъри уредиха билети на двамата и те не пропуснаха да гледат мач от Примиера дивисион. Старши треньорът на Локомотив имаше уникална възможност да се учи от испанските си колеги как се води мач. Той дори повери второто за деня занимание на тима на помощника си Петър Пашев.

Домакините от Малага поведоха с гол на Дуда в 15-ата минута и двамата българи повярваха, че ще са на късмет на тима от близкия до Марбея град. В 40-ата минута Бертоло изравни , а три минути преди края Синема Понгол потопи в скръб Ла Росаледа, като вкара за крайното 1:2.