Отборът на Миньор Перник постигна класическа победа над Етър като гост в мач от 24-я кръг на А група. Головете за гостите бяха дело на Томислав Павлов, който се разписа на два пъти - в 44-ата и в 71-ата минута, и на Окечукво в 82-ата минута.

Резултатът бе открит в 34-ата минута, когато Миньор получи правото да изпълни дузпа. Саидходжа игра непозволено спрямо играч на Миньор. Зад топката застана Томислав Павлов, който бе безпогрешен за 1:0.

В 66-ата минута се получи и най-спорното положение в мача. Капитанът на Етър бе фаулиран в наказателното поле на гостите, но главният съдия остана безмълвен.

В 71-ата минута Н'Джой нахлу в наказателното поле от ляво, върна към голмайстора Павлов и направи 2:0 за своите.

Крайното 3:0 бе оформено в 82-ата минута, когато Окечукво получи топката от Александров в чиста позиция – 3:0.

След успеха Миньор е 14-ти с 20 точки, а Етър заема 15-та позиция с 16 пункта.