Локомотив (София) победи на своя стадион в квартал „Надежда” гостуващия Локомотив (Мездра) с 3:0. Студеното време в София не се оказа сериозна пречка пред двата отбора да покажат добра игра пред около 200 зрители. „Железните бригади” посрещнаха любимците си с тъпан и факли и ги изпратиха с аплодисменти след добрия мач, който изиграха.

Тимът на Стефан Грозданов диктуваше събитията на терена и още до почивката поведе с 2:0 с попадения на Димо Атанасов (18мин.) и новото попълнение Владимир Джилас (36мин.) . Резервата Върбанов оформи крайния резултат в средата на втората част след самостоятелен пробив. Локо (Сф) удариха и на два пъти гредите след шутове на Атанасов и Караджинов. Проверката показа, че столичани имат потенциал да запазят третата си позиция в класирането през пролетния полусезон. С играта си впечатлиха Шпишич и Джилас, които бяха бурно аплодирани от феновете при смените си.

За Локо не играха звездите Цветан Генков, който беше изваден от стартовия състав буквално секунди преди да започне срещата, вероятно заради контузия и Саша Антунович, който не беше включен в групата.

Гостите от Мездра показаха желание за игра и на няколко пъти застрашиха вратата на домакините, като се отличи нападателят Златков, демонстрирал техника, бързина и усет за пласиране. Показателно е, че дори агитката на столичани стана на крака и аплодира играча при смяната му.