Калиакра Каварна записа трета поредна победа от лятната подготовка. Днес каварненският тим победи като гост втородивизионния Етър с 2:0.

Гостите поведоха в 67-ата минута чрез Георги Станчев, а в 72-ата нападателят Димитър Чечев отбеляза дебютното си попадение за Калиакра, с което оформи крайния резултат.

През двете полувремена наставникът Филип Филипов пусна два различни състава. Спарингът се игра във Велико Търново пред около 700 зрители на стадион Ивайло.

Мачът започна равностойно, като в първите минути липсваха головите ситуации. В 8-ата минута Кънев от домакините опита удар, но топката излезе в аут. Минута по-късно Детелин Димитров изведе на добра позиция Четин Садула, но нападателят бе неточен в завършващия удар. В 13-та минута Иван Петков пропусна идеална възможност да открие резултата. Той получи пас от Георги Филипов и останал сам срещу вратаря Димитров, стреля в него. Четин Садула се опита да довкара, но също без успех. В 23-та минута Ванков стреля от далеч, но ударът мина над гредата. 11 минути по-късно бранителят бе точен, но в собствената си врата. В опита си да изчисти с глава центриране на Четин Садула, Ванков прати топката във вратата на Етър. Голът обаче бе отменен заради засада. В 44-та минута далчен шут на Николай Петров бе отразен от вратаря на домакините.

Второто полувреме започна с лек превес за Етър, като в 48-та минута с пропуски се отчетоха Аврионов и Димов.В 56-та минута Иван Здравков центрира към Станчев, но нападателят стреля в аут. В 62-та минута Гайдаров опита удар от далечно разстояние, който мина в страни от вратата на Мирослав Радев. В 67-та минута Георги Станчев се озова в прегръдките на съотборниците си, след като диагоналният му шут отляво не остави шансове за вратаря Картанджу – 0:1. В 72-та минута Димитър Чечев се възползва от груба грешка на капитана на домакините Костадинов и покачи на 0:2. Три минути по-късно Чечев опита нов удар, но този път вратаря улови. В 81-та минута Радев спаси последователи удари на Христов и Кушев. В последните минути Калиакра продължи да натиска, но до нов гол не се стигна.

Това бе трета поредна победа на Калиакра в предсезонната подготовка. Преди това новакът в А група победи Разград (2:1) и Доростол (2:0).

Следващата контрола на Калиакра е в петък (16 юли) срещу Светкавица. Мачът ще се играе от 17.00 часа в Трявна.

Калиакра: Йордан Господинов, Антон Петров, Антон Димитров, Иван Райчев, Детелин Димитров, Ивайло Раденцов, Светослав Петров, Николай Петров, Четин Садула, Георги Филипов, Иван Петков (Мирослав Радев, Александър Събев, Мартин Димов, Мирослав Марков, Георги Кичуков, Деян Кателиев, Милен Бонев, Иван Здравков, Георги Станчев, Димитър Чечев)

Етър Велико Търново: Венцислав Димитров, Георги Гайдаров, Петър Ванков, Мариян Иванов, Явор Генчев, Мартин Димов, Илко Трифонов, Стефан Харлов, Румен Лаптанов, Тихомир Кънев, Екундайо Джайеоба (Марко Карканджу, Станислав Стоянов, Пламен Костадинов, Тихомир Антонов, Георги Христов, Амрах Шабан, Джихат Кямил, Михаил Аврионов, Димитър Кушев)

Главен съдия: Стоян Денев