Калиакра победи с 2:0 Черноморец (Поморие) във втората си контрола от началото на годината. Мачът се игра под непрекъснат проливен дъжд на игрището с изкуствена настилка на градския стадион в Каварна.

В тази проверка наставникът на Калиакра Радостин Трифонов вкара в игра трима играчи в атака и един офанзивен халф, които са на проби в отбора, а през последните 10-тина минути – четирима юноши от школата на клуба.

Двубоят започна равностойно, с два пропуска на гостите от Поморие, после домакините взеха инициативата и не я изпуснаха до края му. Още в 8-ата минута Живко Петков излезе сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее. Малко след него идентично положение беше пропуснато от лявото крило Димитър Благов.

Резултатът откри Четин Садула след асистенция на либерийския нападател Джордж Уеа-младши в 30-ата минута при атака по левия фланг - 1:0. Иван Цачев можеше да удвои резултата, но пропусна да улучи вратата на гостите от десетина метра в 68-ата минута. Това направи две минути по-късно Георги Заков от воле, когато Денис Николов центрира към мястото за изпълнение на дузпата и за нападателя не бе трудно да вкара топката в мрежа.

Калиакра започна в състав: Мирослав Григоров, Милен Бонев, Антон Димитров, Иван Райчев, Павел Ковачев, Джунейт Яшар, Четин Садула, Георги Филипов , Джордж Уеа, Ивелин Костов, Илиян Чавдаров. След почивката в игра влязоха: Цветан Димитров, Ангел Маджиров, Иван Площаков, Иван Цачев, Герасим Заков, Денис Николов, Георги Кичуков, Йордан Йорданов, Николай Златанов, Николай Димитров.

Стартов състав на Черноморец (Поморие): Християн Славов, Николай Велков, Петър Патев, Виктор Иванов, Борис Щърбев, Иван Здравков, Димитър Благов, Станислав Димов, Ростислав Янков, Любомир Войнов, Живко Петков.

Следващата проверка на тима от Каварна е утре, когато от 14.30 ще гостува на Добруджа в Добрич, а в събота от 13.00 часа ще приеме на стадион "Калиакра" Спартак (Варна)