В приятелска среща по футбол елитният Калиакра завърши наравно - 2:2, на стадиона си в Каварна с втородивизионния румънски Калатис от град Мангалия.

Първата част на срещата премина при леко надмощие на отбора на домакините, но първата възможност да открият резултата имаха румънските футболисти.

В 10-ата минута при атака по левия фланг Софрони излезе в стрелкова позиция, но шутира извън вратата на Калиакра.

Резултата откри Герасим Заков в 21-ата минута след самостоятелен пробив през центъра, като преодоля двама защитници на Калатис и вкара топката в мрежата.

Четин Садула увеличи на 2:0 в 30-ата минута след пробив по десния фланг и силен завършващ удар.

При една от атаките си към вратата на Калиакра капитанът на гостите Когали намали резултата на 2:1 в 36-ата минута при разбъркване в полето на Стефан Димитров.

През второто полувреме старши треньорът Адалберт Зафиров подмени изцяло състава на Калиакра, същото стори и колегата му Магурел Корнециану. През втората част отборът на гостите изравни играта и започна все по-често да атакува опасно.

В 60-ата минута Когали простреля гредата вдясно над каварненския вратар, Софрони овладя топката и със силен нисък удар при добавката изравни резултата - 2:2.

Десет минути преди края на мача Ивайло Зафиров от Калиакра можеше да донесе победата за тима от Каварна, но ударът му от 2-3 метра фронтално пред стража на гостите срещна тялото на румънски бранител.