Новото попълнение на Берое Стара Загора Давид Каядо вкара 2 попадения за успеха на старозагорци с 3:1 над Калиакра в среща от 20-ия кръг на родния шампионат. Пред 4000 запалянковци на стадиона под Аязмото беройци потрепериха в края, след като Елиаш да Силва си вкара автогол 5 минути преди последният съдийски сигнал, но Искрен Писаров успокои феновете на домакините с гол в добавеното време.

Още от първите минути футболистите на Илиан Илиев взеха инициативата в мача, докато Калиакра предимно се отбраняваше. Само 13 минути бяха необходими на Берое, за да поведат в резултата. Елиаш да Силва елегантно копна топката към Давид Каядо, който излезе сам срещу вратаря Цветан Димитров и го прехвърли с едно докосване. 10 минути по-късно домакините можеха до поведат с 2:0, след като проведоха хубава контраатака по левия фланг. Тодор Христов центрира към Емил Ангелов, малко пред точката за изпълнение на дузпа бившият футболист на Левски засече кълбото от въздуха, но нацели напречната греда зад безпомощния Димитров.

Вторият гол все пак не закъсня. В 33-ата минута Каядо реши да стреля към вратата на гостите от около 26-27 метра, топката рикошира в бранител на Калиакра и стана неспасяема за Цветан Димитров.

През втората част играчите в зелено и бяло се отпуснаха и отстъпиха инициативата на гостите, които пък излязоха пределно мотивирани. Въпреки множеството грешки от страна на двата тима, Герасим Заков постоянно тероризираше отбраната пред Ивайло Иванов и именно пред него се откри най-чистото положение за гол. В 79-ата минута резервата Ивелин Костов го изведе очи в очи със стража на домакините, Заков стреля силно, Иванов отрази удара, но топката все пак влизаше във вратата, когато капитанът на старозагорци Здравко Илиев я изчисти от голлинията пред погледа на Джунейт Яшар.

В предни позиции Берое продължаваше да действа разсеяно, като пропусна чудесна възможност в ситуация, когато 5-ма техни футболисти се оказаха срещу 3-ма защитници на гостите. Изигралият иначе силен мач Тодор Христов задържа твърде дълго топката, докато изчакваше съотборниците си, и тя му бе отнета.

В 85-ата минута каварненци спечелиха пряк свободен удар вляво по своята атака. От ъгъла на наказателното поле влезлият на смяна Георги Кичуков отправи нещо средно между удар и центриране към близкия ъгъл на Ивайло Иванов, а Елиаш да Силва отклони кълбото във собствената си врата.

В добавеното време в края на мача обаче все пак домакините стигнаха до трети гол. Бранител на Калиакра забрави да се изтегли и покри засадата на Милен Танев. Влезлият от пейката играч на домакините пое топката по лявото крило, влезе в наказателното поле и необезпокояван подаде към другата резерва Искрен Писаров, който отблизо фиксира крайното 3:1.

След попадението играчите на Вачко Маринов се затичаха към асистент рефера, за да търсят обяснение защо не е отсъдил засада.

Успехът приближи Берое само на точка от 9-ия Миньор, който има 21. Калиакра пък крачи уверено към Б група, заемайки предпоследното 15-о място с актив от 7 точки.