Мароканският национал и футболист на ЦСКА Абдер Кабус игра 45 минути при равенството на неговия тим с Франция. Приятелският двубой завърши при резултат 2:2.

Полузащитникът на „червените” се появи на терена след почивката и опита да впечатли с изявите си. Абдер Кабус най-вероятно ще вземе участие и в следващата контрола на тима на 21 ноември (сряда) срещу Сенегал, като той получава шанс за изява в националния отбор на Мароко за първи път. До този момент Кабус е играл само за олимпийския тим на страната си.

Резултатът бе открит от съотборникът на Кабус – Сектюй още в 8-та минута на двубоя, но французите не останаха длъжни и още в 15-та върнаха попадението.

Възпитаниците на Раймон Доменек успяха да поведат в резултата през втората част. В мрежата на Мароко се разписа Самир Насри с 76-та минута, но „петлите” не успяха да задържат преднината си и допуснаха още едно попадение. В 85-та крайното 2:2 оформи Мокхтари.