Новият треньор на Литекс Миодраг Йешич записа първи успех начело на ловчанлии. В контрола, играна днес, „оранжевите” победиха като домакин с 5:0 втородивизионния Белите орли. Участие в проверката взеха дошлите на проби хървати Иван Кръстанович и Горан Алексич, както и македонецът Георгиев, който е със същия статут.

Бившият наставник на Славия и ЦСКА пусна в игра всички футболисти, с които разполага. „Оранжевите” започнаха двубоя със следният състав: Тодоров - Роберт Попов, Юрас, Пламен Николов, Венков - Манолев, Генчев, Сандриньо, Томе - Уелингтом и Хазуров. През първата част падна само един гол – дело на Станислав Манолев в 15-та минута.

На почивката Йешич пусна в игра вратарят Александров, Камбон, Скерлев, Бударен, Бето, Цветанов, Кръстанович, Алексич и Георгиев.

Пет минути след подновяването на играта защитникът на гостите от Плевен Иванов си отбеляза автогол. В 64-та Горан Алексич вкара за 3:0. Хърватинът, подвизаващ се в босненското първенство се разписа с глава. Крайното 5:0 оформи Бето да Силва с голове в 82-та и 85-та минути. Първо бразилецът бе изведен сам срещу вратаря на гостите и промуши топката край него, а второто си попадение отбеляза с глава.

Тримата нови ще бъдат изпробвани и във вторник в с Левски от град Левски.