Сръбският наставник Миодраг Йешич постигна първа победа начело на Литекс, след като ловчанлии сразиха с 3:0 като гост Марек на стадион „Бончук”.

„Оранжевите” решиха срещата още в първите 25 минути на срещата. Литекс тотално доминираше на терена и логично бързо стигна две попадения във вратата на домакините.

В 20-та минута Ивелин Попов изведе Дуду сам срещу Белчев и бившият футболист на Марек реализира за 1:0.

Само четири минути по-късно Венков центрира топката в наказателното поле на отбора от Дупница и Бето удвои преднината за Литекс.

В началото на мача Миодраг Йешич извърши две принудителни смени, след като Генчев се появи на мястото на Сандриньо, а преди това Пламен Николов бе заменен от Иван Бандаловски.

В края на полувремето новият наставник на Марек Георги Димитров – Джеки също бе принуден да смени опитния си централен нападател Иво Паргов, а на негово място в игра се появи Младенов.

През второто полувреме домакините се опитаха да отбележат почетен гол в срещата, но Евгени Йорданов на два пъти излизаше в изгодни позиции срещу Тодоров и вратаря на Литекс демонстрира своята класа.

В 82-та минута Том изведе Бето сам срещу Белчев и нападателят на ловчанлии оформи крайния резултат в срещата.