Втородивизионният Нафтекс изненадващо победи Левски с 3:2 в контролна среща играна в Кипър.

Първото полувреме започна с атаки за сините и те на два пъти уцелиха гредите зад Симеонов. В 10-та минута Емил Ангелов би от воле една центрирана топка и десният стълб се оказа последна преграда пред гола. Десет минути по-късно Огнянов напредна и шутира силно от 12-0тина метра, но топката попадна в напречната греда.

Това даде импулс в играта на Нафтекс и в 21-та минута след един фаул пред наказателното поле Божинов центрира отлично и Любенов откри резултата с глава. Последваха минути, в които двата отбора здраво се вкопчиха в центъра без особен превес за някой. Тогава бургазлии нанесоха втория си удар. В 33-та минута Тодоров получи топката по лявото крило, напредна и от ъгъла на наказателното поле шутира по диагонала за 2:0.

В суматохата на бургаската атака Диано се контузи и бе заменен принудително от Балтанов в 38-та минута.

В началото на второто полувреме сините направиха няколко силни атаки и иначе направилият слаб мач Джаейоба бе фаулиран на 27 метра пред вратата на резервата Чворович. Минутата бе 51-ва, а зад топката застана младият Димитров, който вкара чудесен гол във горния ляв ъгъл, като сръбският страж дори не мръдна при неговото изпълнение.

Шампионите продължиха да нападат, но гола падна във вратата на Михайлов. В 63-тата минута Божинов стреля ототдясно, защитник отби, но там бе Любенов, който отблизо вкара втори си гол в мача и така възстанови разликата от два гола.В крайна сметка тя се оказа достатъчна, за спечелването на срещата.

В 72-та минута Ангелов и Огнянов направиха добро двойно подаване и ломският талант стреля силно в гредата и гол за 2:3.

До края на мача Стоилов пусна в игра юношите Чакъров, Станчев и Табаков, но натискът не намаля. Въпреки това бургазлии умело се защитаваха и Левски нямаше чисто голово положение докрая на мача.

Левски - Нафтекс 2:3

0:1 Любенов 21
0:2 Тодоров 33
1:2 Димитров 51
1:3 Любенов 63
2:3 Огнянов 72