Черно море постигна трудна победа с 2:1 при гостуването на Локомотив Мездра от 9-ия кръг в А група.

Въпреки че на почивката изоставаха в резултата, в края на срещата варненци успяха да стигнат до пълния обрат, като с основна заслуга за победата бе капитанът на „моряците” Георги Илиев.

Играчите на Войн Войнов излязоха напред в резултата в 20-та минута. Борислав Хазуров отдясно центрира трудно почти от аутлинията, а в наказателното поле топката за 1:0 засече Исмаил Иса. При този резултат завърши и първата част.

Отборът, воден от Велизар Попов, стигна до успеха с два късни гола през второто полувреме.

Десетина минути преди края на двубоя, варненци получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Георги Илиев бе изведен добре от Здравко Лазаров в наказателното поле, Предраг Пажин ритна капитана на гостите, а Антон Генов отсъди дузпа. Зад топката застана Мирослав Манолов, който вкара за 1:1.

В 89-та минута именно Георги Илиев вкара за 2:1, за да донесе победата за Черно море. Лазаров бе изведен добре в полето на „железничарите”, напредна, след което подаде на границата на наказателното поле към Илиев, а той вкара с премерен шут.

След успеха, Черно море заема 5-то място с актив от 14 точки. Локомотив Мездра пък е на 12-та позиция с 9.