Футболистите на Берое Иван Караджов и Елио Мартинс бяха изгонени на полувремето на домакинския мач от 7-ия кръг на А група срещу Нефтохимик (2:0). Играчите получиха директни червени картони от съдията Ивайло Стоянов. След края на мача стана ясно обаче, че Иван Караджов се е опитвал да разтърве Мартинс и Венци Христов, които се спречкаха последните минути на първата част.

Съдията Стоянов явно в суматохата не е видял точно какво се е случило и е вдигнал директен червен картон на титулярния вратар на „зелено-белите“.

Мартинс и Христов се сдърпаха още на терена в 43-ата минута, когато преди да бъде отбелязан втория гол португалецът искаше да получи пас от своя съотборник, но такъв не последва. Впоследствие двамата са продължили кавгата помежду си, а Караджов се опитал да ги разтърве, но незаслужено бе изгонен.

В следващия кръг Берое гостува на Локомотив София.