Левски продължава стопроцентовата си серия в зимните контроли. В Белек „сините“ спечелиха и четвъртата си проверка, като постигнаха пълен обрат над Поли Тимишоара с 2:1.

Срещата се игра пред погледа на националния селекционер Ивайло Петев, който я изгледа в компанията на спортния директор Георги Иванов-Гонзо.

Столичани показаха нелоша продукция на терена, предимно през първото полувреме, докато след почивката множеството смени нарушиха ритъма в играта. Все пак втората част предложи и един знаменателен момент – 16-годишният страж Димитър Шейтанов записа своя неофициален дебют за клуба, като четвърт час преди края замени титулярът Боян Йоргачевич.

Левски успя да наложи териториален превес още в самото начало, като беше виден стремежът да се играе с множество пасове по тревата. В 8-ата минута бе и първата опасна ситуация, която беше плод изцяло на усилията на Божидар Краев, който се пребори с единия от централните защитници на румънския тим и веднага нанесе удар от около 12-13 метра. В изпълнението му липсваше сила, което позволи на вратаря Мадалин Смаранда да улови.

Противно на всякаква логика именно Поли откри резултата в 26-ата минута. Еверон Писас получи идеален пас в наказателното поле и се разписа по впечатляващ начин – играчът от Кюрасао изпрати прехвърлящ изстрел над Боян Йоргачевич, за когото остана единствено да извади топката от мрежата – 0:1.

Радостта на румънците обаче не изтрая дълго. Само 4 минути след откриващото попадение Мехди Бурабия копна топкат към Франсис Нар, който овладя около точката на дузпата, обърна се и стреля в долния ляв ъгъл за 1:1.

Още три минутки бяха необхидими на българите за пълния обрат. Защитата на Тимишоара реагира кошмарно при едно изпълнение на корнер вдясно от вратата на Смаранда. При далечната греда Георги Костадинов бе оставен да отиграе почти без съпротива, като халфът подаде към Краев. Последният не можа да нанесе успешен шут по топката от вратарското поле. В крайна сметка Сърджан Лукин се оказа героят, като спечели битката и добута кълбото в мрежата.

След паузата чистите положения и пред двете врати значително намаляха, като отново Левски беше по-опасният тим. В 55-ата минута скоростно взаимодействие между Краев и Бедоя отляво позволи на испанеца да излезе сам срещу вратаря, макар и под много остър ъгъл. Нисичкият халф опита да провре кълбото през краката на Смаранда, който геройски отрази.

Четири минути преди края резервата Санти Нгом изпусна далеч по-фрапиращо. Бразилецът и Бедоя направиха мълниеносна контраатака срещу тръгналия на щурм противник, като плеймейкърът на „сините“ изведе Нгом сам срещу Смаранда. Нападателят обаче тотално се провали в опита си да прехвърля вратаря, след което не можа да се възползва от факта, че първи стигна до отбитата топка.

Дотук „сините“ навъртяха три победи в предишните си проверки, като първата от тях – срещу Свиленград в едноименния град – се игра на родна земя. В Анталия момчетата на Стойчо Стоев удариха казахстанския Тобол с 2:0, след което трудно надиграха украинския Александрия с 3:2.

ЛЕВСКИ – ПОЛИ ТИМИШОАРА 2:1

0:1 Еверон Писас 26'

1:1 Франсис Нар 30'

2:1 Сърджан Лукин 33'

Стартовият състав на Левски (4-2-3-1): Боян Йоргачевич – Сашо Александров, Александър Александров, Сърджан Лукин, Веселин Минев /к/ – Георги Костадинов, Мигел Бедоя – Роман Прохазка, Франсис Нар, Божидар Краев – Мехди Бурабия

Старши треньор: Стойчо Стоев

Стартовият състав на Поли (4-2-3-1): Мадалин Смаранда – Клауди Белу /к/, Кристиан Бокшан, Кристиан Мелинте, Даниел Попеску – Овидиу Попески, Деян Сореску – Кристиан Барбут, Хави Ернандес, Еверон Писас – Принс Раджкомар

Треньор: Флорин Марин

Развитието на мача минута по минута можете да намерите тук:

1' - НАЧАЛО НА МАЧА.

Левски има лек териториален превес в първите минути, но без да създаде нищо по-опасно. "Сините" опитаха няколко остри центрирания от двата фланга, които бяха спрени умело от защитата на Поли Тимишоара.

На трибуните в спортен комплекс "Титаник" мача наблюдава и националният селекционер Ивайло Петев.

8' - Най-чистата ситуация дотук! Божидар Краев съвсем сам създаде положението, след като се пребори с един от централните защитници на румънците. Младокът отне топката и веднага шутира от около 12-13 метра. Смаранда без особени трудности плонжира и улови.

12' - Добра атака на Левски отляво. Краев получи на ръба на наказателното поле и опита прострелно центриране към Франсис Нар, което обаче премина далеч от всички в наказателното поле.

19' - Грешка на Сашо Александров отдясно даде шанс за добра контраатака на Поли. Принс Раджкомар отне кълбото и тръгна напред, след което комбинира с Еверон Писас в центъра. Последният обаче не можа да му върне в наказателното поле, понеже Лукин пресече подаването.

25' - Далечен шут на Прохазка, който от втори опит изпрати кълбото високо над целта.

26' - 0:1 за Поли Тимишоара! Страхотен гол на Еверон Писас! Роденият в Кюрасао футболист получи в наказателното поле и с премерен шут по диагонала от 15-ина метра прехвърли Боян Йоргачевич, пращайки кълбото в горния десен ъгъл.

30' - Левски много бързо изравни - 1:1! Франсис Нар се разписа след чудесна асистенция на Мехди Бурабия. Бившият играч на Черно море находчиво копна топката към съотборника си в наказателното поле. Нар овладя, обърна се и стреля по тревата в левия ъгъл.

33' - Тотален обрат за Левски - 2:1! Изпълнение на корнер предизвика небивал смут в защитата на румънците. Те оставиха Георги Костадинов да отиграе с крак на далечната греда, а той опита пас към Краев. Младокът не нанесе най-добрият шут, но в крайна сметка Лукин беше на точното място, за да добута кълбото в мрежата.

45' - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Левски се оттегля на почивка с аванс от 2:1.

46' - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. "Сините" започват втората част без промени в състава си. Една смяна в Поли на почивката - Харалд Фридрих заменя Дан Попеску.

48' - Жълт картон за Георги Костадинов за груб фаул. Официалното предупреждение е първото в мача.

55' - Страхотна атака на Левски отляво! Божидар Краев с много хитър пас по тревата изведе Бедоя под остър ъгъл в наказателното поле. Испанецът напредна към вратата и опита да провре кълбото през краката на Смаранда, който изби в корнер.

61' - Смяна за Поли Тимишоара - Абел Суарес влиза вместо Хави Ернандес.

63' - Хубава атака през центъра за Поли Тимишоара. Принс получи възможност да стигне до наказателното поле, като спря пред него и шутира с десния крак. Кълбото отлетя високо и встрани от целта.

65' - Двойна смяна в Левски - Ради Цонев и Мики Орачев влязоха в игра вместо Мехди Бурабия и Веселин Минев.

71' - Много силно включване на Белу отдясно. Капитанът на Поли нахлу в наказателното поле, справи се с Мики Орачев и опита да центрира остро. Лукин беше на мястото си и пресече, след което уверено започна атака за "сините".

72' - Трета смяна в Левски - Санти Нгом вместо Франсис Нар.

73' - Четвърта смяна в Левски - Димитър Шейтанов прави своя неофициален дебют за мъжкия състав на Левски, след като заменя вратаря Боян Йоргачевич.

Почти веднага след влизането на 16-годишния вратар на "сините" Поли Тимишоара започна да изсипва топката с центрирания при всяка възможност, но младокът показа увереност при излизанията за високите топки.

84' - Опасно центриране на Поли Тимишоара от пряк свободен удар. Топката е насочена между вратарското поле и точката на дузпата, но там Александър Александров чисти с глава.

86' - Стопронцентов шанс за "сините", но гол няма! Бедоя и Санти Нгом се озоваха на бърза контраатака срещу трима бранители. Испанецът намери своя съотборник сам срещу вратаря, ала шутът на бразилеца бе твърде слаб и Смаранда отрази. Впоследствие нападателят получи втори шанс, като се опита да финтира стража, който със сетни сили изби в ъглов удар.

90' - КРАЙ НА МАЧА. Левски победи Политехника Тимишоара с 2:1.