Черноморец Бургас победи с 2:0 у дома Сливен, като нанесе шеста поредна загуба на войводите, които все по-сериозно биват застрашени от изпадане от А група.

След скучен първи четвърт час първата опасност бе пред вратата на акулите. В 16-ата минута Деян Христов от гостите намери отлично Филип Филипов при бърза контраатака, Филипов шутира, но вратарят Паскал Борел се намеси отлично и изби в ъглов удар.

Постепенно домакините заиграха по-добре и стигнаха до гол две минути преди почивката. След изпълнение на ъглов удар отбраната на Сливен не бе убедителна, топката стигна до Орлин Старокин и той красива задна ножица откри резултата.

В 65-ата Диян Христов стреля от точката на дузпата, но неточно, а в 69-ата минута гол с глава на капитана на гостите Мирослав Миндев справедливо бе отменен заради засада.

В последните минути войводите оголиха отбраната си и четири минути преди края съставът на Красимир Балъков се възползва от това. Йохен Зайц намери отлично резервата Матиас Морис на точката на дузпата, който с хладнокръвие фиксира крайното 2:0.

Черноморец се изкачи на шесто място 38 точки. Сливен е 13-и с 21 точки, колкото има и намиращият се под чертата отбор на Локомотив Мездра.