Крайният бранител Атанас Атанасов стана четвъртият освободен от Етър футболист след уволнението на Цанко Цветанов. Преди него със същата формулировка "прекратяване на трудовите правоотношения съгласно Кодекса на труда" бяха отпратени Мартин Станкев, Ели Маркес и Радослав Анев. Бразилецът Луис Едуардо пък си тръгна по собствено желание.

Вчера Атанасов не взе участие в контролната среща с "Видима- Раковски" в Севлиево, която бе загубена с 2:1. Старши треньорът Сердар Даят пусна в игра Павле Велимирович, Русев, Т. Трифонов, Тико, Нери, Саидходжа, Жак Флей, Али, Николаев, Мохамат, Касъл, В. Димитров, Гаджалов, Макенджиев, Хикмет, Байдаков, Пивати и Такак.

След центриране на французина Жак Флей, Дормушали Саидходжа вкара с глава за 0:1 в 21- ата минута. До края на полувремето той и дошлият  на проби Али, пропуснаха по една възможност. Севлиевци вкараха два бързи гола в 34- ата и 37- ата минути, с които стигнаха до пълен обрат.

Пловдивският рефер Владимир Вълков ще свири съботното гостуване на "виолетовите" в Бургас на местния "Черноморец". Срещата е на стадион "Лазур" от 16:30 ч. на електрическо осветление.

Асистенти на Вълков са Мартин Маргаритов и Георги Калудов също от Пловдив, а четвърти съдия е Драгомир Драганов от Варна. До края на полусезона великотърновския тим ще домакинства на Славия и Ботев Пловдив и ще гостува на Левски.