Левски и Ботев изнесоха хубаво представление пред около 10 хиляди зрители на стадон „Георги Аспарухов”. „Сините” спечелиха трите точки в мача, след като се наложиха с 3:1 срещу „канарчетата” в мач от втория кръг на първенството.

Левски игра по-силно от своя съперник през първото полувреме. „Сините” контролираха ситуацията на терена, играха бързо и комбинативно, което затрудняваше играчите на Ботев.

Още в първата минута на мача Старокин центрира в наказателното поле на Ботев, след което Прохазка стреля със задна ножица, но неточно и изпрати топката в аут.

Марсиньо оправи коварен удар по посока на вратата на Ботев в 4-та минута, но Шеткус изби топката в корнер.

Райков центрира от корнер в наказателното поле на Ботев в 8-та минута, след което Везалов стреля с глава, но в страни от вратата на Шеткус.

Левски поведе в 12-та минута, когато Марсиньо пусна хубав извеждащ пас към Симеон Райков, който се озова сам срещу Шеткус и с прострелен удар прати топката във вратата на Ботев.

Левски удвои своята преднина в 22-та минута, когато Гаджев отправи далечен удар, но Шеткус спаси, след което Райков веднага стреля и хвана в крачка вратаря на Ботев, пращайки топката във вратата му.

Тодор Неделев стреля от фаул в 29-та минута, но Пламен Илиев спаси.

Райков можеше да оформи своя хеттрик в 31-та минута, когато стреля от границата на наказателното поле на Ботев, но изпрати топката над напречната греда на вратата на Шеткус.

Иршак можеше да намали пасива на Ботев в 34-та минута, но от добра позиция стреля в страни от вратата на Пламен Илиев.

В 35-та минута Марсиньо подаде към Карвальо, който стреля отдалеч, но изпрати топката в страни от вратата на Шеткус.

След добра атака на Левски в 39-та минута, Мюлдер центрира в наказателното поле на Ботев, а Карвальо пусна към Райков, който шутира, но право в тялото на Шеткус.

Ботев намали пасива си в 42-та минута, когато Костов центрира прострелно в наказателното поле на Левски, а Енрике бе оставен непокрит и отблизо, от малък ъгъл прати топката във вратата на Пламен Илиев.

В 45-та минута Станислав Ангелов пусна чудесен извеждащ пас към Марсиньо, който обаче се забави и Шеткус излезе и улови топката.

Иван Цветков стреля от фаул в 48-та минута, но топката срещна напречната греда на вратата на Пламен Илиев. Минута по-късно Дяков бе потърсен с извеждащ пас, но Пламен Илиев излезе и улови топката.

В 51-та минута Прохазка подаде към Карвальо, който се обърна и стреля, но над напречната греда в аут.

Вандер отправи хубав удар в 58-та минута, но топката срещна гредата.

Райков центрира от корнер в наказателното поле на Ботев в 64-та минута, след което Карвальо стреля с глава, но Шеткус боксира отново в корнер.

Иван Цветков и Костадин Дяков имаха възможност да вкарат в 65-та минута, но се засуетиха и пропуснаха от изгодни положения.

В 73-та минута Дяков падна в наказателното поле на Левски и имаше претенции за дузпа, но съдията Христо Ристосков не даде такава.

Левски вкара трети гол в 78-та минута, когато Карвальо и Ангелов направиха двойно подаване, след което последният остана сам срещу Шеткус и без проблеми го преодоля за 3:1.

Башлиев стреля отдалеч в 82-та минута, след което топката се удари в ръката на Шеткус и срещна напречната греда ма вратата на Ботев.

Във втората минута на добавеното време на срещата Прохазка стреля опасно, но Шеткус спаси.

В заключителните секунди на срещата Иван Цветков насочи топката към горния ляв ъгъл на вратата на Левски, но Пламен Илиев направи акробатично спасяване.

Така след първите два кръга Левски събра актив от 6 точки, а Ботев има 3.

Левски: 23. Пл. Илиев, 2. Мюлдер (20. Башлиев 72’), 3. Ели, 13. Везалов (10. Йовов 81’), 6. Старокин, 4. Ангелов (к), 45. Гаджев, 8. Прохазка, 11. Райков (16. Рамос 68’), 31. Марсиньо, 19. Карвальо.

Ботев: 23. Шеткус, 89. Станчев, 5. Грънчаров, 3. Караславов (к), 26. Енрике, 16. Иршак, 10. Паласуелос, 8. Неделев (6. Дяков 46’), 9. Вандер (90. Атанасов 80’), 19. Цветков, 18. Костов (7. Огнянов 46’).