Христо Бонев отбеляза изключително красив гол от пряк свободен удар за победата на ветераните на Локомотив Пловдив с 2:0 срещу ветераните на Удинезе. Двубоят бе в чест на Зума, който тази година празнува своята 60-годишнина, а тази седмица получи отличията „Доктор Хонорис Кауза” на Пловдивския университет и най-високото държавно отличие орден „Стара планина” първа степен. Мачът изгледа и президентът на Република България Георги Първанов. Вторият гол за Локомотив отбеляза Атанас Георгиев в 28-та минута.

Христо Бонев напусна терена малко преди края на мача, за да обере аплодисментите на публиката. Той получи голям букет цветя от старши треньора на Родопа Войн Войнов. Двамата останаха в историята със знаменитата си комбинация на Световното първенство през 1994 година, когато срещу Уругвай Войнов направи страхотен пробив, центрира топката и Бонев с летящ плонж отбеляза. След по-малко Войнов от 30 минути ще изведе своя отбор в двубоя срещу Локомотив.