Отборът на Локомотив София завърши реми с тима на Дубница в последната контрола на „железничарите” в Кипър. Момчетата на Стефан Грозданов направиха 1:1 с десетия в словашкото първенство, който преди няколко дни реализира същия резултат срещу Славия.

През първото полувреме на помощното игрище в Паралимни двата отбора не успяха да си отбележат гол, а играта бе равностойна през по-голяма част от времето. Българите имаха няколко добри положения през първите 45 минути, но при завършващите удари им липсваше малко късмет.

В 38-та минута съдията не даде чиста дузпа за Локомотив София, когато словенски футболист задържа за фланелката и събори в наказателното поле Цветан Генков, който получи травма при това съприкосновение. Поради болки в кръста футболистът остана през второто полувреме на резервната скамейка.

Резултатът бе открит едва в 75-та минута, когато Върбанов реализира от близко разстояние за 1:0. Изравнителният гол падна шест минути по-късно, когато Т. Запотока прехвърли вратаря на Локо Сф Галев.

В средата на втората част се наложи една принудителна смяна в българския тим, когато Диян Дончев получи травма на палеца на крака. Грозданов го замени с Юлиан Петков, но след бърз преглед при лекаря на клуба се оказа, че на футболиста ще се прави рентгенова снимка.

Локомотив София се прибира в София в петък, заедно с Левски. В събота от 15:30 ч. ще срещнат в последна контрола Локомотив Мездра в Надежда.