В мач от 17-я кръг на А група Спартак Варна и Черноморец завършиха 1:1 и по този начин домакините успяха да се измъкнат от зоната на изпадащите.

В 16-та минута бе най-опасното положение пред вратата на домакините, когато Божилов шутира извън наказателното поле, но Станев акробатично успя да избие топката в корнер.

Гостите поведоха в 22-та минута чрез Караканов от пряк свободен удар, който отбеляза първия гол в мача.

В 50-та минута Найденов от Спартак стреля от пряк свободен удар и уцели напречната греда на вратата на Черноморец.

В 71-та минута след центриране от фаул на Найденов, Воденичаров с глава изравни резултата.

Четири минути по-късно след центриране в наказателното поле на Черноморец, Найденов прехвърли вратаря и уцели напречната греда.

В 76-та минута Михайлов подаде на Кунчев в наказателното поле и той стреля, но топката излезе в аут.