Капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров се лекува с пълна почивка, като съществува вариант да се възстанови за първия мач срещу Черно море в края на другата седмица. Гъргоров има възпален нерв на прасеца и изпитва сериозна болка, което не му дава възможност да тренира пълноценно. Футболистът пропусна почти всички мачове на Лудогорец тази зима, като игра само 45 минути срещу Шериф Тираспол.

Шампионите се събират за първа тренировка в събота. На нея ще стане ясно дали Гъргоров ще се включи пълноценно или ще получи още 1-2 дни почивка, за да може травмата му отшуми напълно.

Старши треньорът на „орлите“ Ивайло Петев обмисля и варианти за футболист, който да излезе титуляр срещу Черно море, при положение, че Емил Гъргоров не бъде възстановен. Вариантите са два – Роман Безяк или Димо Бакалов, като за момента именно Безяк има по-голям шанс да поведе атаката на шампионите при отсъствието на капитана.