Гръцкият Атромитос победи категорично с 4:1 столичният Локомотив в контрола, играна на стадиона в квартал „Надежда“. Футболистите на Диян Петков показаха слаба игра само два дни след първия мач от третия предварителен кръг на Лига Европа срещу полския Шльонск, който завърши без голове.

Атромитос, който през миналия сезон завърши на 11-то място в гръцкия шампионат поведе с 2:0 още през първата част, като и двата гола за гостите реализира Анастасакос. Нападателят бе точен в 25-ата минута, и няколко преди края на полувремето, като вторият гол във вратата на Пейков падна от дузпа.

След почивката паднаха нови три гола – нови два в мрежата на Локомотив и един във вратата на Атромитос. В 57-ата минута Белич направи резултата класически, а десет по-късно Мариян Андонов вкара рядко красиво попадение, с което намали на 1:2. Андонов се разписа с удар почти от ъгловото флагче. Крайното 4:1 в полза на Атромитос вкара Епщайн.

Следващият мач на столичните железничари е в четвъртък срещу Шльонск на Националния стадион „Васил Левски“.