Берое постигна рутинна победа с 3:1 при гостуването си на Нефтохимик от 20-я кръг на А група. По този начин старозагорци спечелиха важни три точки и остават на две зад Черно море в борбата за класиране в първата седмица. Две от попаденията за Берое реализира Георги Андонов, а първият гол в срещата реализира Венцислав Христов. Почетното попадение за Нефтохимик отбеляза Петър Димитров.

Берое влезе трудно в мача, но след първите 20 минути в срещата взе надмощие и контролира изцяло случващото се на терена.

Първата ситуация в срещата бе в 1-та минута пред вратата на Берое, когато Диан Христов подаде към Петър Димитров, който бе изведен на добра позиция сам срещу Караджов, след което стреля, но в страни от десния стълб на вратата му.

Берое започна да контролира мача след 20-та минута. В 25-та Пламен Крумов центрира от корнер в наказателното поле на Нефтохимик, където топката стигна до Андонов, но той не стреля достатъчно силно, което позволи на играч на Нефтохик да избие топката на метър пред гол линията. Шест минути по-късно Пламен Крумов центрира от дясно, топката прехвърля всички и попада във Веселин Пенев, който центрира на втората греда, където Крумов засича, но топката мина на сантиметри в страни от вратата.

Берое поведе в 37-та минута, когато Георги Андонов и Венци Христов направиха двойно подаване, след което последният навлезе в наказателното поле на Нефтохимик и с удар в долния ляв ъгъл прати топката във вратата на Денчев.

Нефтохимик изравни резултата в 40-та минута, когато Стамен Ангелов центрира в наказателното поле на Берое, където Петър Димитров бе изпуснат и прати топката в левия ъгъл на вратата на Караджов.

През второто полувреме играчите на Берое имаха тотално надмощие. В 53-та минута Георги Андонов получи топката в наказателното поле на Нефтохимик и стреля, но Денчев успя да се разтегне и да избие топката в корнер. Минута по-късно Пламен Крумов центрира от корнер в наказателното поле на Нефтохимик, където Игнат Дишлиев стреля с глава, но Стамен Ангелов изчисти топката от голлинията. В 56-та минута Пламен Крумов центрира в наказателното поле на Нефтохимик, където Давид Каядо стреля с глава, но над напречната греда в аут. В 60-та минута Георги Андонов свали с глава към Венци Христов, който стреля с глава, но в страни от вратата на Денчев.

Берое поведе с 2:1 в 70-та минута, когато Пламен Крумов направи двойно подаване с Георги Андонов, който прати топката в левия ъгъл на вратата на Денчев за 1:2.

„Зелено-белите“ реализираха трето попадение в срещата в 74-та минута, когато Веселин Пенев центрира в наказателното поле на Нефтохимик, където Георги Андонов засече топката с глава и я прати във вратата на Денчев.

Нефтохимик: 12. Петър Денчев, 4. Диан Лефтеров (74′ – 11. Живко Петков), 20. Юри Иванов, 27. Мартин Сечков, 74. Петър Патев, 22. Цветомир Цонков (89′ – 19. Михаил Орачев), 21. Коста Янев (к), 8. Стамен Ангелов, 77. Емануил Манев, 18. Диан Христов, 88. Петър Димитров.

Берое: 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 14. Игнат Дишлиев, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 21. Елиаш (90′+2′ – 18. Атанас Зехиров) – 2. Здравко Илиев, 7. Георги Андонов (90’1′ – 15. Георги Динков), 88. Давид Каядо (75′ – 92. Иван Горанов) – 10. Венцислав Христов.