Цветан Генков е голмайстор на А група със своите 27 гола през сезона. Това стана ясно след последния кръг на българския шампионат, в който Локомотив София разби за последно в елита отбора на Ивайло Дражев Черноморец Бс-Сф с 9:0.

Головата фиеста за символичните гости на Националния стадион „Васил Левски” откри Румен Рангелов с глава в 13-та минута на двубоя.

В 28-та Димо Атанасов бе най-съобразителен след изпълнение на корнер и вкара за 2:0. В 41-та Цветан Генков направи резултата 3:0, въпреки че преди това изпусна 6-7 100-процентови положения.

След почивката Локомотив София продължи да доминира очаквано на терена. В 52-та минута Димо Атанасов вкара втория си гол в двубоя, 120 секунди след това Цветан Генков отбеляза за 5:0 след чудесно взаимодействие с Атанасов.

В 72-та голмайсторът на А група изпусна да вкара от дузпа, но след добавката нападателят реализира за 6:0. Последваха още три безответни гола за Генков, които го изкараха начело в тази класация на елита. Футболистът на Локомотив София реализира в 84-та, 85-та и в даденото от съдията продължение.

Така след тази победа столичните железничари приключиха сезона на трето място със 72 точки, толкова колкото има и ЦСКА, които заемат втора позиция, а Левски спечели титлата още преди един кръг.