Локомотив София показа, че има намерение да играе в Европа през следващия сезон, след като победа с 5:0 над слабака Родопа Смолян изкачи тима на второ място в Българската Висша Лига.

На първо място е шампиона Левски София, който са непобедени до момента в шампионата и имат 45 точки от 17 мача, втори е Локомотив с 42 точки от 18 мача, а трети е ЦСКА София с 39.

„Железничарите”, които записаха четвърта поредна победа в шампионата, поведоха след 15 минута игра, когато централният бранител Георги Марков засече с глава центриране на ветерана Христо Коилов.

Иван Пасков удвои преднината на Локомотив девет минута след почивката, а смяната Христо Марков направи резултата класически в 64-та минута, отново след пас на Коилов.

Унижението на Родопа беше завършено в последната четвърт на мача, когато водача в голмайсторската листа в България Цветан Генков вкара 2 гола, с които вече има 14 попадения през сезона.

Родопа се приближи застрашително към изпадането след шестия пореден мач без победа. Смолянци имат 11 точки и заемат 15-то място.

В другият мач днес Марек Дупница победи последния Черноморец Бургас-София с 4:1 и вече заема 11-та позиция.