Етър спечели контролната среща с новозагорския Загорец с 4:1. На стадион „Хаджи Димитър" в Сливен петнайстият в Югоизточната „В" група не успя да се противопостави успешно на „виолетовите", както преди три дни деветият Тунджа Ямбол, който ги удари с 2:1. Водената от Сердар Даят селекция доминираше на терена, вкара четири гола, но и допусна един в началото на втората част. Преди почивката норвежецът Кай Рисхолт, французинът Жак Флей и полякът Славомир Циенциала се разписаха по веднъж, като последният бе точен с глава. Всички попадения бяха плод на постепенни атаки.

След като новозагорци намалиха на 3:1 етърци направиха пропуски. Националът на Сиера Леоне Сюлейман Сесай два пъти не можа да преодолее вратарят на третодивизионния отбор, останал сам срещу него. Четвъртото попадение бе дело на Любомир Любенов.

Жълтите карти на почти всички новопривлечени състезатели са пристигнали и предстои в понеделник да бъдат картотекирани.