Етър победи турския третодивизионен Диарбекирспор с 4:1 (3:1) като гост в контролна среща.

Възпитаниците на Цанко Цветанов откриха резултата още в десетата минута. Ели Маркес се разписа след самостоятелна акция и удар по диагонала.

Само три минути по-късно Костадин Гаджалов удвои с глава след центриране на Четин Садула.

В 20-ата минута великотърновци направиха преднината си класическа. Садула вкара след пас на Мартин Станкев.

В средата на полувремето домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Венцислав Димитров в наказателното поле и Ахмет Гюлсевер намали от бялата точка.

На почивката и през второто полувреме Цветанов направи множество смени, които поразстроиха играта на Етър. В самия край Грегори Жандре оформи крайното 4:1 след асистенция на Бето.