В контролна среща играна в Трявна Етър Велико Търново победи с 1:0 Спартак Варна, като това бе първа проверка и за двата отбора.

Филипов в 7-та минута изпусна възможност да отбележи гол във вратата на Етър, а в ответната атака Александров стреля опасно, но Цанков успя да избие топката с една ръка в ъглов удар за „виолетовите”.

В 18-та минута варненци отново имаха възможност да поведат, след като Маринов засече топката с глава, но тя излезе в аут.

Пет минути по-късно Илиев отправи хубав удар по посока на вратата на Спартак, но Цанков улови топката.

В 55-та минута Андрей Атанасов бе изведен на празна врата, но топката излезе в аут.

През второто полувреме Етър игра по-добре и пропуски направиха Караиванов и Али.

В 72-та минута Генов центрира към Иванов, който засече топката и я прати във вратата на Спартак Варна, а по този начин донесе победата на Етър.