Левски постигна втори пореден успех в контролите от предсезонната подготовка. „Сините“ се наложиха с 3:2 над Дунав Русе, който от новия сезон ще се състезава в А група. Точни за победата на състава на Люпко Петрович бяха Божидар Краев, Георги Костадинов и Бабатунде Адениджи, който бележи във втори пореден мач.Попаденията за русенци бяха дело на Мирослав Будинов и Деян Димов, който бе точен от дузпа.

В първия си спаринг Левски победи Септември София с 3:1.

Едно полувреме за тима от Герена срещу Дунав изигра завърналият се испанец Антонио Аниете.

Възпитаниците на Люпко Петрович показаха известни колебания през първата част, докато през вторите 45 минути доминираха осезаемо. Левски пропиля и дузпа при 0:0 през първото полувреме, след като Венци Христов не успя да се разпише. След малко повече от час игра „сините“  останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Джереми де Ноойер. Заради приятелския характер на срещата обаче сръбският наставник на софиянци получи право да пусне в игра Ивайло Найденов.

Люпко Петрович: Вървим нагоре

Първата по-интересна ситуация в двубоя се състоя в 9-ата минута. След хубаво извеждащо подаване Франсис Нар нанесе удар, но топката мина покрай десния стълб на вратата на Станислав Антонов. Минута след това крилото подаде на Венци Христов в наказателното поле, но нападателят не съумя да поеме добре и да нанесе удар. В 11-ата минута Хеан Деса отправи хубав диагонален удар отляво, но Антонов улови.

Костадинов: С течение на времето ще насочим мислите си към Марибор

Роман Прохазка стреля умело от около 30 метра в 23-ата минута, но вратарят на русенци спаси. Само минута по-късно софиняци изпуснаха дузпа. Хеан Деса навлезе опасно в наказателното поле отляво и бе фаулиран. Реферът посочи бялата точка, а Венци Христов се нае с изпълнението. Нападателят шутира в долния десен ъгъл, а Антонов се хвърли и спаси.

След половин час игра Веселин Великов извърши смяна под рамката. На мястото на Антонов се появи Евгени Александров. 5 минути по-късно Дунав поведе. При центриране отдясно по атаката на русенци, Мирослав Будинов се извиси над „синята“ отбрана и с глава насочи топката в мрежата за 1:0 в полза новия член на А група.

Сашо Емилов Александров поде хубава контраатака в 41-ата минута, напредна отдясно, но не успя да центрира. Така върна назад към Роман Прохазка, който центрира, а Венци Христов спря с ръка, за което бе санкциониран с жълт картон.

Адениджи поде хубава атака в 55-ата минута. Опита центриране надясно, но без успех. В 62-ата минута Джереми де Ноойер стреля хубаво по земя, но появилият се преди минути на терена Мартин Луков изби в корнер. От него не произлезе нищо.

Малко след това след един ъглов удар в полза на Дунав, Нар постави начало на контраатака. Той комбинира с Бабатунде Адениджи, който напредна, но топката му бе отнета в последствие.

В 69-ата минута Джереми де Ноойер получи втори жълт картон, след като разкара топката. Заради приятелския характер на срещата Люпко Петрович получи право да пусне играч, а сърбинът заложи на Ивайло Найденов.

Левски изравни в 73-ата минута. Георги Костадинов центрира меко отляво към далечната греда, а Божидар Краев с глава направи 1:1. Само след две минути „сините“ направиха пълен обрат. Мики Орачев центрира от фаул отляво, а асистентът за първото попадение на левскарите Костадинов засече за 2:1.

В 80-ата минута Мики Орачев направи много хубав пробив, центрира отляво по земя успоредно на голлинията, Станислав Иванов пропусна, топката стигна до Адениджи, който покачи на 3:1. Нигериецът се разписва във втори пореден мач на „сините“, след като отбеляза третия гол и при успеха с 3:1 в контролната със Септември София.

Дунав получи право да изпълни дузпа в 87ата минута. Деян Димов се нае, като с левия крак намали на 2:3.

Стартови състави:

Левски: Чворович, Сашо Емилов Александров, Димитър Пиргов, Сърджан Лукин, Веселин Минев (к), Георги Костадинов, Роман Прохазка, Антонио Аниете, Франсис Нар, Хеан Деса, Венци Христов

Дунав Русе: Станислав Антонов, Марио Петков, Дарко Стефанов, Михаил Милчев, Антон Огнянов, Деян Димов, Ивайло Раденцов, Спас Георгиев, Ангел Здравчев, Васил Шопов, Мирослав Будинов

Развитието на срещата:

1' Начало на мача

1' Корнер за Дунав от дясно на вратата на Левски. След центрирането не произлезе нищо опасно.

2' Корнер за Левски отдясно на вратата на Дунав. След центрирането към далечната греда, Венци Христов игра с топката, но отбраната на русенци се справи.

9' Хубаво извеждащо подаване към Франсис Нар, който нанесе удар, но топката мина покрай десния стълб на вратата на Станислав Антонов.

10' Нар отдясно подаде на  Венци Христов в наказателното поле, но нападателят не съумя да поеме добре топката и не успя да нанесе удар.

11' Хеан Деса отправи добър диагонален удар отляво, но Антонов улови.

13' Фаул за Дунав. След изпълнение топката бе изчистена.

18' Шут на Джереми де Ноойер, но Антонов улови без затруднения.

23' Хубав удар на Роман Прохазка от около 30 метра, но стражът на русенци улови.

24' Дузпа за Левски. Хеан Деса влезе в наказателното поле отляво и бе фаулиран. Главният рефер посочи бялата точка, а Венци Христов застана зад топката. Нападателя се засили и насочи топката в долния десен ъгъл, а Антонов се хвърли и спаси.

30' Станислав Антонов напуска, Евгени Александров влиза на негово място

34' Прохазка центрира по земя отляво, но Венци Хростов не можа да отиграе. Бранител изчисти.

35' Дунав поведе на Левски. След центриране отдясно по атаката на русенци, Мирослав Будинов се извиси над "синята" отбрана и с глава насочи топката в мрежата за 1:0.

37' Ъглов удар за Левски отляво. Нар центрира в наказателното поле, а Димитър Пиргов игра с глава, но в аут.

41' Хубава контраатака на Левски, след като Сашо Емилов Александров отне топката, напредна отдясно, опита да центрира по земя, но не успя, затова върна назад към Прохазка. Халфът центрира, а Венци Христов спря ръка, за което получи жълт картон.

43' Жълт картон за Франсис Нар за нарушение срещу вратаря на Дунав Евгени Александрвов.

45+1' Фаул на Де Ноойер около средата на терена. Играчът на Левски получава жълт картон.

45+4' Край на първа част

46' Начало на втора част

46' Наставникът на Левски Люпко Петрович извърши куп смени през втората част и в игра се появиха Боян Йоргачевич, Сърджан Лукин, Мики Орачев, Георги Костадинов, Станислав Иванов, Божидар Краев и Бабатунде Адениджи.

55' Хубава атака на Левски. Адениджи напредна отляво, опита центриране, но без успех.

59' И третият вратар на Дунав - Мартин Луков - ще запише минути. Той заменя Евгени Александров.

62' Хубав шут на Де Ноойер, но стражът изби с дясната ръка в корнер. От него не произлезе нищо.

65' Юлиан Ненов получи жълт картон за непозволена игра срещу Мики Орачев, който поде хубава атака, но в последствие топката му бе отнета.

68' Контраатака за Левски. Нар подаде на Бабатинде Адениджи, но топката му бе избита.

69' Де Ноойер получи втори жълт картон и напусна игра. Вторият картон на холандеца бе заради разкарване на топката.

70' Краев намери добре Нар, той шутира, но без проблем за вратаря на русенци.

71' Ивайло Найденов се появи в игра за Левски.

73' Левски изравни. Костадинов центрира меко отляво към далечната греда, а Божидар Краев засече с глава за 1:1.

74'Георги Кременлиев получи жълт картон за оспорване на съдийски решение.

75' Фаул за Левски отляво. Мики Орачев центрира, а Костадинов засече за 2:1.

80' Мики Орачев направи много хубав пробив, центрира отляво по земя успоредно на голлинията, Станислав Иванов пропусна, топката стигна до Адениджи, който покачи на 3:1.

86' Нар напуска игра. Илия Димитров го заменя.

87' Дузпа за Дунав. Деян Димов пое отговорността и се разписа за 2:3.

90' Край на мача

Левски: Иван Чворович, Сашо Емилов Александров, Димитър Пиргов, Сърджан Лукин, Веселин Минев (к), Джереми де Ноойер, Роман Прохазка, Антонио Аниете, Франсис Нар, Хеан Деса, Венци Христов