Дублиращият състав на Черноморец нанесе истински разгром с 5:0 на лидера Сливен в мач от деветия кръг на първенството.

За „акулите” в дублиращата група играят основно юноши, родени през 1992 и 1993 г., които за този двубой бяха подсилени с четирима по-опитни футболисти. В хода на играта на терена обаче остана само вратарят Владислав Стоянов, който „наследи” капитанската лента от Георги Чиликов. Другите двама „преотстъпени” в стартовата единайсеторка бяха Георги Терзиев и Марин Петров.

Чиликов блесна с хеттрик, реализиран в типичния негов стил с глава. Таранът се разписа по идентичен начин на три пъти в рамките на 20 минути между 17-ата и 37-мата. След почивката разгромът на гостите беше оформен от попаденията на Крум Стоянов и Живко Петков.