Ботев Пловдив победи с 2:0 Славия в мач от 6-я кръг на А група. Ботев за първи път игра пред своята публика, която изпълни трибуната на комплекса в Коматево, след като в първите три домакински мача „канарчетата“ играха пред празни трибуни заради наказание. Головете за пловдивчани реализираха Томаш Иршак в 14-та и Лъчезар Балтанов в 53-та минута. Това е трета поредна загуба за Славия, като „белите“ не са отбелязали гол в тези три мача. Срещата бе прекъсната в 68-та минута заради буря, която се разрази над Коматево. Тя продължи около 10 минути.

Ботев започна силно мача и логично поведе в 14-та минута. Мариян Огнянов пусна перфектен пас към Томаш Иршак, който бе изведен сам срещу Георги Петков и не сбърка да вкара за 1:0.

Ботев контролираше ситуацията, до края на първото полувреме, но положенията пред вратата на Славия липсваха. „Белите“ от своя страна стигнаха до два удара по посока на вратата на Адам Стаховяк, но те бяха неточни.

Ботев можеше да удвои своята преднина в добавеното време на първата част, когато Томаш Иршак центрира в наказателното поле на Славия, където Александър Колев засече топката с глава, но я изпрати над напречната греда на вратата на Георги Петков.

В началото на второто полувреме Ботев отново започна да доминира. В 50-та минута Мариян Огнянов стреля от границата на наказателното поле на Славия, но топката премина в страни от левия стълб на вратата на Георги Петков.

Ботев удвои своята преднина в 53-та минута, когато  Томаш Иршак центрира от корнер в наказателното поле на Славия, Цветомир Панов изпусна Лъчезар Балтанов, който засече топката с глава и я изпрати във вратата на неубедителния Георги Петков.

Ботев продължи да доминира и в 61-та минута Александър Колев гърдира добре топката в наказателното поле на Славия, но бе притиснат от Димитър Везалов и от малък ъгъл стреля в аут.

Сериозна буря се разрази над Коматево и двубоят бе прекъснат в 68-та минута. Паузата продължи около десет минути, след което съдията Ивайло Стоянов отново изведе двата отбора на терена и играта бе подновена.

Ботев продължи да играе по-добре и след подновяването на мача. В 70-та минута Йордан Христов центрира в наказателното поле на Славия, където Александър Колев стреля с глава, но топката срещна левия стълб на вратата на Георги Петков.

Славия можеше да вкара почетен гол в последните секунди на срещата. Топката попадна във Фернандо да Силва, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Ботев и отблизо стреля, но неточно и в страни от левия стълб на вратата на Адам Стаховяк.

Така Ботев вече събра актив от 11 точки и се изравни с втория в класирането Лудогорец, докато Славия остана с 5 точки.

Ботев: 1. Адам Стаховяк - 11. Йордан Христов, 18 .Радослав Терзиев, 22. Пламен Николов, 30. Божидар Васев - 7. Мариян Огнянов (87' – 2. Владимир Айтов), 17. Лъчезар Балтанов , 38. Милен Гамаков , 16. Томаш Иршак  (81' - 20. Серкан Юсеин), 23. Цветелин Чунчуков (74' -77. Момчил Цветанов), 92. Александър Колев

Старши треньор: Велислав Вуцов

Славия: 1. Георги Петков, 25. Цветомир Панов, 26 .Димитър Везалов, 4. Кире Ристевски, 71. Диего Фераресо - 8. Станислав Генчев (73' – 9. Вилиан Бижев), 35. Иван Вълчанов (67' – 18. Димитър Георгиев), 11. Мичел Бургзорг (46' - 99. Радослав Василев), 7. Жереми Манзоро , 10. Фернандо Да Силва , 20. Мишел Платини

Старши треньор: Милен Радуканов