Локомотив София победи с 2:0 Левски в дербито на 20-ия кръг в А група. Пред около 5000 зрители, „железничарите” не се напрегнаха особено срещу „сините”, които показаха изключително слаба игра.

Така, „сините” записаха седма безпрецедентна загуба от началото на сезона. Играчите на Георги Иванов се превърнаха в абонати на „червено-черните” като записаха пета поредна загуба. Последната победа за Левски над Локо Сф в А група датира от май 2007 година.

За Локо Сф мача решиха Димо Атанасов (1’) и Цветан Генков (79’).

Левски показа изключително слаба игра, „сините” се представиха по-зле, отколкото при поражението от Литекс. Объркването в тима от „Герена” бе пълно, особено в отбрана, където по време на двубоя се наложиха редица промени. Играчите на Левски отправиха единствения си точен удар в очертанията на вратата едва в 92-та минута, когато влезлият като смяна Иван Цачев стреля слабо в ръцете на Юлиан Левашки. Стражът на домакините нямаше абсолютно никаква работа, докато Миро Антонов бе на терена в атака за „сините”.

Локо Сф пък изигра срещата на 40 процента от възможностите си. По-лека победа, играчите на Драгомир Окука взеха може би единствено срещу Монтана.

Домакините стъписаха Левски с гол от съблекалнята. Още в 31-та секунда на срещата, „железничарите” направиха силна атака, Дерек Асамоа центрира, а Димо Атанасов малко зад точката на дузпата разстреля Божидар Митрев за 1:0.

Митрев нямаше никакъв шанс при гола за Локо Сф в 31-та секунда на срещата

След силните първоначални минути, натискът на Локо Сф утихна, а двата отбора заигра по-спокойно. Николай Димитров отправи два шута към вратата на Левашки, но те бяха изключително слаби и по никакъв начин не затрудниха стража на домакините. В 43-та минута пък Мартин Камбуров не успя да засече топката във вратата на Митрев след центриране отляво на Димо Атанасов и пропусна страхотна възможност да удвои преднината за своите.

На почивката, на вратата на Левски застана Цветан Димитров, който замени Божидар Митрев. След срещата Тони Здравков призна, че причината е сериозна болка, която Митрев е изпитал.

В 65-та минута Иван Цачев смени Миро Антонов, а в 77-та минута Александър Александров влезе на мястото на накуцващия Шакиб Бензукан. Жоазиньо също изпитваше болки в края на двубоя, но изчака последния съдийски сигнал, тъй като „сините” бяха изчерпали смените си.

Този плакат, феновете на Локо Сф обърнаха към привържениците на Левски след второто попадение на Цветан Генков

Локо Сф реши всичко в двубоя в 79-та минута. Влезналият като резерва Румен Горанов отне в средата на терена, с дълъг пас прати топката към Асамоа, ганаецът овладя добре отдясно, след което центрира в наказателното поле, където Генков с глава без проблем засече за 2:0.

След успеха, Локомотив София измести ЦСКА от второто място във временното класиране с актив от 41 точки, на две пред „червените”. Левски пък останах на 4-та позиция с 35.