Левски спря черна серия от три поредни загуби слещу Славия и го победи на „Овча купел“ с 1:0. Левски не бе печелил срещу Славия от 14 септември миналата година.

Единствения гол реализира Умар Диаби с глава в 8-ата минута след асистенция на Живко Миланов. „Сините“ устискаха трите точки с 10 души от 73-ата минута, когато бе изгонен Мики Орачев.

Мачът започна със силен, но неточен изстрел на Петър Атанасов от Славия. Много скоро – още в 8-ата минута, обаче, Левски стигна до гол. Завърналият се в тима Живко Миланов центрира отдясно и сложи топката върху главата на непокрития Умар Диаби и тъмнокожият футболист отблизо не сгреши за първия си гол със синия екип – 0:1.

Скоро след това Пламен Крачунов получи възможност да изравни, но отблизо не можа да намери вратата на „сините“.

Славия направи голям пропуск в 26-ата минута. Пробив на Жереми Манзоро отдясно завърши с центриране по тревата, но Карачанаков за сантиметри не успя да засече топката.

Хубава комбинация направи Левски в 30-ата, но ударът на Де Ноойер беше блокиран от Мартин Дечев. Веднага след това реферът Кръстев подмина очевиден жълт картон за остро влизане на Дечев на тъчлинията.

Като цяло Левски бе по-активният тим преди почивката, като направи впечатления активността по десния фланг на Прохазка и Миланов.

„Сините“ стартираха по-добре и през втората част. Прохазка проби остро по дясно крило и центрира към Георги Костадинов, чийто удар с глава обаче изпрати топката в аут.

Славия получи правото да изпълни един след друг два преки свободни удара от опасна позиция – на границата на пеналта отдясно. И в двата случая след изпълнението на Манзоро не се стигна до опасност за „синята“ врата.

Славия вдигна темпото и ставаше все по-опасен с напредването на времето. В 70-ата минута Петър Атанасов отблизо можеше да изравни резултата, но Йоргачевич спаси на голлинията си.

Натискът на Славия провокира и оставането на Левски с човек по-малко от 73-ата минута. Мики Орачев набързо натрупа два жълти картона и бе изгонен.

В 88-ата минута Роман Прохазка с глава уцели напречната греда на вратата на „белите“.

В добавеното време Курдов излезе сам срещу Гошо Петков, но на два пъти не можа да го преодолее, но Левски удържа победата с 1:0.

Така "сините" се изравниха по точки със Славия - по 12, но имат победа в прекия двубой и четвърто място в класирането срещу пето на "белите".

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:1

0:1 Умар Диаби 8

Славия: 1.Георги Петков, 15.Пламен Крачунов, 6.Живко Атанасов, 2.Мартин Дечев, 25.Цветомир Панов, 27.Емил Мартинов, 20.Петър Атанасов /81-Емил Стоев/, 71.Антон Карачанаков, 7.Джереми Манзоро, 14.Ивайло Димитров, 91.Янис Карабельов /62-Костадин Дяков/. Старши треньор - Иван Колев

Левски: 29.Боян Йоргачевич, 14.Веселин Минев, 70.Георги Костадинов, 3.Аймен Белаид, 30.Максимилиан Карнер, 20.Живко Миланов, 12.Божидар Краев /46-Мики Орачев/, 15.Роман Прохазка, 8.Джереми Де Ноойер, 10.Мигел Бедоя /76-Радослав Цонев/, 11.Умар Диаби /67-Атанас Курдов/. Старши треньор - Стойчо Стоев.