Отборът на ФК Ботев (Пд) спечели футболния турнир за деца от набор-2004 за купа "Хеброс бус" след драматична победа на финала над  градския си съперник Локомотив 1926 (Пд) с 4:1 след дузпи (1:1 в редовното време) на кокетния стадион в село Калояново.

В герой на мача за първото място се превърна вратарят на "жълто-черните" Кристиян Кръстев, спасил първите 3 удара от бялата точка и отчаял малките "смърфчета" с невероятния си рефлекс в рамката.

Кристиян Кръстев заслужено спечели приза за най-добър вратар на турнира, донесъл му красива купа и професионални ръкавици, осигурени от генералния спонсор на турнира и управител на фирма "Хеброс бус" инж. Веселин Дошков. Той връчи купата на победителите от "Ботев" (Пд), които след третото издание на турнира "Хеброс бус" вече водят с 2:1 трофея над вечните си съперници от "Лаута".

По пътя към първото място момчетата на треньора Андрей Андреев разгромиха с 12:0 Калояново и със 7:0 Марица (Пд).

В малкия финал за третото място децата на Спартак С-94 (Пд) надиграха с 2:1 съгражданите си от Марица (Пд). В подбалканското дерби за петото място на турнира тимът на Металик (Сопот) победи с 1:0 Левски (Карлово), а в спора за седмото място в крайното класиране представителят на Пазарджишка област ФК Брацигово надигра с 2:1 домакините на турнира от ФК Калояново.

Ботев Пловдив - деца

източник: личен архив

Всички 8 отбора бяха зарадвани с пълна футболна екипировка и топки от спонсора на турнира, организиран от Асоциацията на българските футболисти (АБФ) и Зоналния съвет на БФС-Пловдив.

Заместник-кметът на Пловдив по спорта и младежките дейности Георги Титюков се включи в официалната церемония по награждаването на победителите и призьорите заедно с кмета на Община Калояново Георги Георгиев и предшественика му Александър Абрашев, генералния секретар на АБФ Георги Бойчев, секретаря на ЗС на БФС-Пловдив Огнян Златков и футболните легенди Паница Хаджийски и Иван Занев.

Индивидуалните призове на най-добрите футболисти на турнира:
- Вратар №1: Кристиян Кръстев (Ботев-Пд)
- защитник №1: Кольо Гаврев (Локомотив-Пд)
- халф №1: Кристиян Коджебашев (Марица-Пд)
- нападател №1: Тони Лесов (Локомотив-Пд)
- стрелец №1: Иван Аврамов (Ботев-Пд) с 8 гола
- най-техничен: Иван Узунов (Локомотив-Пд)
- най-полезен състезател: Иван Нейков (Спартак С-94-Пд)
- най-добър футболист на турнира: Даниел Гичев (Ботев-Пд)
- треньор №1: Андрей Андреев (Ботев-Пд)

Резултати от футболния турнир за деца от набор-2004 за купа "Хеброс бус" в Калояново:

Металик (Сопот) - Калояново 4:0
Левски (Карлово) - Брацигово 3:1 след дузпи (1:1 в редовното време)
Ботев (Пд) - Марица (Пд) 7:0
Локомотив 1926 (Пд) - Спартак С-94 (Пд) 2:1

Финална фаза:
За 7-8 място: Брацигово - Калояново 2:1
За 5-6 място: Металик (Сопот) - Левски (Карлово) 1:0
За 3-4 място: Спартак С-94 (Пд) - Марица (Пд) 2:1
За 1-2 място: Ботев (Пд) - Локомотив 1926 (Пд) 4:1 след дузпи (1:1 в редовното време).