Основният полузащитник на Черно море Даниел Георгиев е възстановен от контузията на бедрото и ще бъде на разположение на старши треньора Стефан Генов за гостуването на Сливен от 23-ия кръг на първенството в понеделник.

Георгиев пропусна мача на варненци срещу родния си клуб Левски миналата неделя заради мускулно разтежение, което получи при победата над Видима-Раковски с 5:0 на "Тича" на 9 април. На линия за двубоя в Сливен ще бъде и нападателят Георги Божилов, който също не игра при загубата с 0:1 на "Герена"
заради разтежение.

Титулярният вратар Илко Пиргов по всяка вероятност ще отпадне от състава за мача в понеделник заради остри болки в долната част на гърба. Той прещипа нерв в мача срещу Левски и беше заменен принудително в средата на първото полувреме от Петър Денчев.