Локомотив София победи Видима Раковски с 2:0 в мач от 11-я кръг на футболната А Група пред 250 зрители на стадиона в квартал Надежда.

В герой за "железничарите" се превърна Марчо Дафчев, който вкара и двете попадения – съответно в 32-та и 92-та минути.

Дафчев откри резултата в средата на първата част, след като стреля директно от пряк свободен удар от 22 метра фронтално срещу Иванов и ударът му прати кълбото в мрежата на гостите. Това е поредното попадение за Дафчев от статично положение през този сезон.

Отново той, в 92-та минута на срещата стопи всички мераци на гостите да се доберат до нещо повече в този мач. Зоран Балдовалиев бе съборен в наказателното поле на Видима и съдията отсъди 11-метров удар в полза на Локомотив. Дафчев се нагърби с изпълнението и не сбърка за 2:0.

На трибуните на стадион „Локомотив” са присъствали трима мениджъри от Германия, които най-вероятно са наблюдавали изявите именно на героя за "железничарите" в този мач, към когото интерес преди известно време проявяваше отбора на Нюрнберг.