ЦСКА разгроми Апоел Кфар Саба в приятелска среща, играна в базата на тима в холандския град Остербек. Хеттрик за своя нов отбор отбеляза Георги Чиликов. Таранът се появи в игра в 69-та минута и само в рамките на 20 минути наниза три гола във вратата на евреите. Резултатът бе открит от Маркиньос с много красив гол от 30 метра в 35-та минута.

Освен с хеттрика на Чиликов двубоят ще се запомни и с двата червени картона за израелския тим в рамките на 11 минути. Между 10-та и 21-та минута реферът изгони Иадин и Шен, но позволи на треньора на Апоел да пусне други футболисти на техните места.

Стойчо Младенов започна двубоя със следните 11: Ивайло Петров, Йордан Тодоров, Александър Тунчев (кап), Валентин Илиев, Никола Вуядинович, Тодор Янчев, Маркиньос, Кевин Амунике, Флорентин Петре, Велизар Димитров и Хосе Гарсес.

Мачът започна с известно закъснение, тъй като тимът от Израел закъсня. Първата опасност в мача бе пред вратата на „армейците” – във 2-та минута Да Силва стреля силно от пряк свободен, но топката премина на 3-4 метра от напречната греда. В следващата минута „червените” направиха първата си атака в спаринга - Гарсес подаде на Амунике, нигериецът обаче се подхлъзна и прекъсна щурма на армейците.

В 10-та минута Иадин извърши грубо нарушение срещу Димитров и веднага бе изгонен от рефера. Съдията обаче даде възможност на треньора на израелците да пусне друг футболист.

Седем минути по-късно ЦСКА сътвори добра триходова атака - Гарсес получи топката в наказателното поле, подаде на Димитров, той пусна към Амунике, но нигериецът шутира много слабо. „Евреите” отговориха с две опасни атаки само за две минути - в 19-та Едри изведе Ябоа, а Тунчев успя да предотврати изкачането на последния сам срещу вратаря Петров. Минута след това Вальо Илиев с шпагат спря пробив на Едри.

В 21-та минута реферът изгони още един футболист на Апоел - за груб фаул отново срещу Велизар Димитров съдията изгони Шен, но в игра отново влезе друг израелски футболист. 10 минути по-късно Стойчо Младенов извърши първата си смяна – Оливер Ковачевич замени под седемметровата рамка Ивайло Петров.

В 35-та минута Маркиньос откри резултата за ЦСКА – бразилецът стреля силно от 30 метра фронтално срещу вратата, топката се удари в напречната греда и влезе в мрежата на Апоел!

До края на първото полувреме „армейците” имаха още една възможност за гол – в 41-та минута Петре цетрира от корнер, Тунчев се извиси над всички, стреля с глава и топката мина на метър от дясната греда.

Второто полувреме се превърна в истински рецитал на тарана Георги Чиликов. Бившият нападател на бургаските Черноморец и Нефтохимик, софийския Левски и португалския Насионал оформи хеттрика си за по-малко от 20 минути и подкрепи с дела думите си пред Гонг днес, че българите с нищо не отстъпват на скъпоплатените чужденци. Снажният нападател влезе в игра в 69-та минута на мястото на Гарсес и само 60 секунди по-късно отбеляза първия си гол в мача - Зе Руи му подаде отдясно и той с десния крак от малък ъгъл направи резултата 2:0.

В 89-та и 90-та минути Чиликов оформи своя хеттрик в типичния си стил – с глава. След центрирания отляво и отдясно.По този начин нападателят вече има пет мача в контролите за 30 кратните шампиони.

През второто полувреме Стойчо Младенов последователно смени целия си състав като в игра освен Чиликов се появиха Илко Пиргов, Зе Руи, Удоджи, Абдер Кабус, Кирил Котев, Георги Илиев, Куидо Ландзаат, Наварини, Александър Бранеков и Стойко Сакалиев.

Следващата контрола на ЦСКА е на 24 юли срещу турския Коняспор.