Футболистите на Черноморец Бургас спечелиха първата си контрола за тази година, надигравайки отбора на Созопол с 5:1. Двубоят се игра на тренировъчната база "Гнездо на акули" пред около 100 човека.

Момчетата на Димитър Димитров доминираха през всичките 90 минути и заслужено постигнаха убедителния резултат. Първата част завърши при резултат 2:0 за бургазлии. Попаденията отбелязаха Костадин Дяков в 13-та минута и Преслав Йорданов в 38-та. В края на полувремето вратарят на бургазлии Янко Георгиев показа класа, след като спаси 11 метров наказателен удар.

Черноморец започна поредицата си от контроли с убедителна победа над Созопол

източник: снимки: Пресслужба на Черноморец

В началото на втората част гостите от Созопол върнаха едно попадение, автор на което стана Стефан Тошков. Десетина минути по-късно бургазлии също получиха право да изпълнят дузпа, след нарушение срещу бразилеца Лоривал Асис. Именно той я реазлизира.

Последните две попадения станаха дело на арменеца Самвел Мелконян и мароканския халф Атиф Шаешуш, който кара проби при "акулите".

Следващата контрола на Черноморец Бургас е на 25-ти януари /сряда/ с отбора на Спартак Варна. Срещата е насрочена за 14:30 часа, на кампуса.