В контролна среща Черноморец Бургас загуби с 0:1 от Видима Раковски. В мач без много голови положения гостите от Севлиево вкараха само едно попадение чрез Костадин Зеленков в 57 минута.

Контролата срещу Видима коства по-нататъшното участие на трима от играчите на Херо, заради различни травми. Любомир Любенов напусна теренаоще в 5-та минута със съмнение за пукната кост в лакътната става.

В края на първото полувреме нападателят Стефан Тошков се контузи в глезена, а заменилият го Тодорин Димитров напусна непосредствено преди почивката след болки в коляното.

Така на практика Херо се лиши от услугите на всички свои нападатели, тъй като в контролни срещи все още не са участвали капитанът ПламенКрумов и Емил Тодоров-Зелето.

По неволя напредни позиции Димитър Димитров изпрати защитника Стефан Трайков и халфа Стамен Ангелов.