Черноморец се наложи с 6:1 над Черноморец-Поморие в първата планирана контрола в паузата между осмия и деветия кръг на първенството от „А” група. Бургазлии държаха инициативата през целия двубой и заслужено се поздравиха с успеха. Старши треньорът Димитър Димитров заложи на различни състави за двете полувремена, за да даде възможност на всички свои футболисти да вземат участие.

Венци Христов откри още във втората минута след хубав извежащ пас на Костадин Дяков. Няколко минути по-късно Борислав Балджийски удвои преднината на своя отбор след добавка. В средата на полувремето поморийските „акули” успяха да върнат един гол чрез Андрей Атанасов.

Още в началото на втората част Георги Андонов направи 3:1 след хубава многоходова атака. Десетина минути по-късно Цветомир Цонков също записа името си сред голмайсторите за 4:1. Последните две попадения отбеляза Анеси, съответно в 60-та и 65-та минута.

Следващата проверка на „Черноморец-Бургас” е този петък от 16:00 часа, когато бургазлии ще посрещнат „Светкавица” Търговище на кампуса „гнездо на акули”.